Laima Vaikule. Foto: Oli Zitch/Flickr

“Laima Rendezvous Jūrmala” festivāla otrās dienas – sestdienas galvenie mākslinieki ir Izraēlas rokgrupa “Bi-2”, informē festivāla rīkotāji.

Lai gan grupa Laimas Vaikules festivālā uzstāsies pirmo reizi, Latvijas publikai “Bi-2” nav jāstāda priekšā. Kopš 1988. gada, kad grupa tika dibināta Bobruiskā, viņi regulāri uzstājas Latvijā, pulcējot tūkstošiem fanu savos koncertos. Rokgrupas vizītkarte ir koncerti ar simfonisko orķestri, kas katru reizi apbur ar savu lielumu un skaņas kvalitāti, teikts paziņojumā medijiem.

Savas karjeras laikā “Bi-2” ir guvusi starptautiskus panākumus Austrumeiropas valstīs un saņēmusi daudzus starptautiskus apbalvojumus, tostarp Pasaules mūzikas balvas. 2023. gadā grupas dalībnieki emigrēja uz Izraēlu.

Festivāla sestdienas koncerts solās būt īpaši krāšņs, jo bez “Bi-2” uzstāsies festivāla viesiem tik ļoti iemīļotie “SunStroke Project”, Igaunijas zvaigznes Elina Nechayeva un Uku Suviste, kā arī talantīgā Somijas dziedātāja Sonja Bishop, kura 2006.gadā, sadarbojoties ar latviešu māksliniekiem, ierakstīja 14 Raimonda Paula dziesmas angļu valodā. Neiztrūkstoši būs arī mūsu pašu mākslinieki – Jānis Stībelis, Normunds Rutulis, Igo Fomins, Aiša un citi, norāda organizatori.

Jau vēstīts, ka savas pasaules tūres un jaunā albuma “Alleluja” prezentācijas tūres ietvaros populārā baltkrievu alternatīvā roka grupa “Bi-2” ar koncertu 15. jūnijā uzstāsies arī Rīgā, “Wondersalā”.

Kā sola pasākuma rīkotāji, koncertā skanēs gan dziesmas no jaunā albuma, gan iepriekšējo gadu hīti “Moļitva”, “Skoļzskije uļici”, “Moja ļubovj”, “Varvara”, “Moi rok-n-roll”, “Serebro”, “Polkovņiku ņikto ne pišet” un citi skaņdarbi.

Biļetes uz koncertu pieejamas “Biļešu Servisa” tīklā un to cenas svārstās no 25 līdz 2000 eiro. Biļete fanu zonā nopērkama par 69 eiro, VIP biļete – par 129 eiro. Par VIP galdiņu sešām personām būs jāšķiras no 1000 līdz pat 2000 eiro.

“Bi-2” jaunais albums “Alleluja”, kas ir tūres nosaukuma pamatā, kļuva par tiltu starp divām pasaulēm – pandēmijas laikmetu un visas cilvēces pagrieziena punktu 2022.gadā, kad sākās Krievijas pilna mēroga karš Ukrainā. “Albumā ir desmit dziesmas, kurās kopā ar bēdu sajūtu un bailēm no nezināmā nav iespējams nepārņemt mūziķu vēlmi palikt uzticīgiem saviem ideāliem. Mīlestība. Cieņa. Brīvība… Tas viss notur virs ūdens nemierīgajā pasaulē, kura atrodas uz katastrofas sliekšņa…” norāda organizatori.

“Mēs dzīvosim ar jums, mēs nesalūzīsim” – tā skan rindiņa no albuma “Alleluja” pēdējā skaņdarba ar nosaukumu “Ličnoje prostranstvo”, kas ir pilns mīlestības un gaišas cerības.

“Bi-2” ir vieni no tiem māksliniekiem, kuri ir publiski nosodījuši gan Vladimira Putina režīmu, gan Krievijas iebrukumu Ukrainā, un šā iemesla dēļ bijuši spiesti doties trimdā.

Lasiet arī: Atkal Jānis! Agrita Bindre saņēmusi bildinājumu

Lasiet arī:  No sešiem rītā līdz diviem dienā – Grevcova sākusi veikt sabiedriskos darbus

youtube icon
Abonēt youtube