Ainārs Šlesers. Foto: Juris Vīgulis, Saeima/Flickr

“Ainārs Šlesers ir nolēmis palikt šeit, Rīgā, vadīt partiju un, visticamāk, viņš kandidēs uz Rīgas mēra amatu,” tā TV24 speciālizlaidumā atklāj jaunievēlētais Eiropas Parlamenta deputāts Vilis Krištopans.

“Viņš brauca pa visu Latviju un bija bez manis gan Latgalē, gan Kurzemē un visur aģitēja par mani! Un tas ir tas, ko neviens neņem vērā,” norāda Krištopans.

 Šlesers iepriekš vairākkārt paudis gatavību vadīt valdību, uzņemties Rīgas mēra amatu, kā arī pārņemt varu galvaspilsētā.

“Partija “Latvija pirmajā vietā” ir gatava piedalīties ārkārtas vēlēšanās un pārņemt varu Rīgā,” tā 2023. gada 3. jūlijā, reaģējot uz Mārtiņa Staķa paziņojumu par atkāpšanos no mēra amata, paziņojis politiskā spēka līderis Ainārs Šlesers.

“Rīga ir kļuvusi par Eiropas Savienības provinci –  visatpalikušāko Eiropas galvaspilsētu, kuru jau sen apsteigušas pat Viļņa un Tallina. Rīgai ir vajadzīgs mērs, kuram ir vīzija un plāns, kā padarīt Rīgu par vienu no attīstītākajām Eiropas galvaspilsētām,” toreiz vietnē “Facebook” ierakstījis Šlesers.

Politiķa ieraksts izraisījis neviennozīmīgu reakciju sociālajos tīklos. Tā, piemēram, kāds “Twitter” lietotājs, reaģējot uz Šlesera paziņojumu, komentējis:  “Dievs sargi mūs no kara un Šlesera  kā Rīgas mēra!”. Vietnē “Facebook” kāds komentējis, ka “Aināriņš ir gatavs visu pārņemt… Bail pat iedomāties, kas notiktu, ja Buldozers kļūtu par premjeru…”.

Savukārt pagājušā gada augustā Šlesers paudis gatavību uzņemties atbildību par jauno valdību bez “Jaunās vienotības”.

“Kariņš ir kritis, bet “Vienotības” režīms joprojām ir palicis, Latvija ir nokļuvusi stagnācijas purvā, kurā mūs ir ievedis Kariņš. Lai izvilktu valsti no šī purva, ir jāapvienojas visām tām partijām, kuras grib palīdzēt Latvijai, kuras grib palīdzēt Latvijas tautai.  (..) Ja šodien netiks izveidota profesionāļu valdība, kura ne tikai dzīvo un aizņemas, bet, pirmkārt, strādā, pelna, piesaista investīcijas, attīsta ekonomiku, tad ļoti daudzi cilvēki no Latvijas aizbrauks,” paziņojumā norādījis Šlesers, aicinot partijām apvienoties un izveidot valdību, kuru nevada “Vienotības” premjers.

““Vienotības” režīmam ir jākrīt! Es esmu gatavs uzņemties iniciatīvu un arī atbildību veidot jauno valdību. Esmu gatavs vadīt jauno valdību, ja tas ir nepieciešams,” uzsvēris politiķis.

Viņaprāt, arī “Saeima nav rīcībspējīga tikai tāpēc, ka valsti pārvalda “Vienotības” režīms” un ja netiks izveidota profesionāļu valdība, šī Saeima drīz tiks padzīta.

Pēc premjera Krišjāņa Kariņa paziņojuma par demisionēšanu, internetu “uzspridzinājuši” joki, kuros apspēlēts, ka tagad, kad nav nedz kovida un sejas masku, nedz Egila Levita prezidenta amatā un nebūs arī Kariņa kā premjera, Šlesers vairs nevar izdomāt pret ko protestēt.

 

Lasiet arī:  Rail Baltica izmaksās 26 miljonus eiro par kilometru

Saistītās tēmas: Ainārs ŠlesersRīgas mērsVilis Krištopāns

youtube icon
Abonēt youtube