Foto: Rīta kafija

Visas šīs darba nedēļas garumā laika apstākļus ietekmēs anticiklona darbība. Mākoņi izklīdīs un lielākajā valsts daļā gaidāms sauss un saulains laiks. Pūtīs lēns vējš. Līdz ar anticiklonu, no dienvidiem strauji ieplūdīs siltāka gaisa masa, tādēļ Latvijā atgriezīsies karstums, katru nākamo dienu padarot arvien siltāku, informē  Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. 

Ceturtdien un piektdien, 27. un 28. jūnijā, daudzviet gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +25…+31 grādam, vietām pat līdz +34 grādiem, nedaudz vēsākam gaisam, kā ierasts, saglabājoties piekrastes rajonos. Naktīs minimālā gaisa temperatūra daudzviet būs +17…+22 grādu robežās.

Brīvdienās, anticiklona ietekmei mazinoties, mākoņu daudzums palielināsies, tādēļ sestdien daudzviet gaidāms lietus.

Tomēr brīžiem, debesīm skaidrojoties, uzspīdēs arī saule. Svētdien laiks atkal būs sausāks. Sestdien karstums vēl saglabāsies mūsu teritorijā, un daudzviet gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +22…+26 grādiem, bet no svētdienas nedaudz atkāpsies, gaisam dienā iesilstot vairs tikai līdz +20…+25 grādiem. Nedēļas izskaņā, iespējams, dažviet pieredzēsim arī tropisko nakti, kad nakts gaitā termometra stabiņš nenoslīdēs zem +20 grādu atzīmes.

Šī brīža prognozes liecina, ka jaunnedēļ laika apstākļus noteiks ciklons, tādēļ visā valsts teritorijā pūtīs brāzmains vējš un brīžiem arī līs. Neskatoties uz to, mūsu teritorijā saglabāsies patīkami silts laiks, dienas laikā gaisam lielā valsts daļā iesilstot līdz +19…+25 grādiem.

Lasiet arī: VIDEO | Elīna Didrihsone atvadās no Butterfly un atklāj uzņēmuma jauno nosaukumu

youtube icon
Abonēt youtube