DJ Ella jeb Elīna Fūrmane. Foto: Ekrānšāviņš

Latviešu dziedātāja Elīna Fūrmane jeb DJ Ella Amerikā nevienam nestāsta, ka ir dziedātāja, jo pašlaik pelna naudu ar savu veikaliņu “Rock Etiquette” Melrouzas avēnijā, Losandželosā.

“Tagad darbojos vēl ar nekustamajiem īpašumiem, strādāju “Keller Williams” – vienā no labākajām nekustamo īpašumu aģentūrām pasaulē. Nav vēl pagājis gads, bet man ir bijuši jau trīs veiksmīgi darījumi. Esmu apņēmusies tā turpināt,” izdevumam “Privātā Dzīve” stāsta Elīna Fūrmane.

Vaicāta, kāda ir viņas ikdiena Amerikā, DJ Ella atklāj: “Ceļos ap astoņiem no rīta, mazliet pameditēju. Pēc tam dodos uz sporta zāli vai nopeldos baseinā un braucu uz darbu. Ceļā pavadu apmēram 30 minūtes. Esmu iekārtojusi tā, ka veikaliņš un nekustamo īpašumu ofiss atrodas vienuviet. Ap pusastoņiem vakarā dodos mājās, kur pavadu laiku kopā ar līgavaini un mūsu divus gadus veco franču buldodziņu Reposado. Noskatāmies kādu filmu un dodamies pie miera.”

Pēdējo reizi kā DJ Ella viņa Amerikā uzstājusies nesen, labdarības pasākumā. “Pirms kovida ar dīdžejsetiem uzstājos bieži, bet tad viss mainījās. Aizgāju uz klubu un jutu, ka tur neiederos, esmu to pāraugusi,” atzīst Elīna Fūrmane.

Taujāta, ko Latvijā dzīvojošie līdz galam nenovērtē, DJ Ella izdevumam norāda: “To, cik fantastiski svaigs un tīrs gaiss ir Latvijā. Dažādos zemnieku tirdziņos ir pieejama ļoti laba bioloģiskā pārtika, par kuru Losandželosā ir jāmaksā krietni vairāk. Te augstā līmenī ir arī medicīna un skaistumkopšana, turklāt par labām cenām. Es joprojām pie zobārsta braucu uz Latviju.”

Runājot par skaistumkopšanas izmaksām Amerikā, dziedātāja atklāj, ka gela manikīrs ASV maksā ap 60 dolāru un pedikīrs – ap 45 dolāriem. Viena pretcelulīta masāža – 150, ja ne visi 200 par vienu reizi. “Latvijā ir salīdzinoši lētāk, turklāt kvalitāte bieži ir labāka. Līdzīgi ir ar plastisko ķirurģiju. Man draudzene, latviete, plānoja veikt plastisko operāciju Amerikā, bet beigās atbrauca uz Latviju,” žurnālam norāda dziedātāja.

Savukārt taujāta, kāds ir maldīgākais latviešu priekštats par Elīnu, viņa izdevumam  atbild: “Ka esmu iedomīga. Domāju, ka latvieši dziļi sevī ir mazliet vīzdegunīgi. Piekrītu tiem, kas saka: tas, kas tev nepatīk vai kaitina otrā cilvēkā, patiesībā ir lieta, ar ko tu īsti netiec galā pats sevī.”

Viņasprāt, latvieši no amerikāņiem varētu mācīties nebūt tik ļoti sīkumainiem, būt daudz pozitīvākiem un smaidošākiem.

Jau vēstīts, ka 14.jūnijā, ar latviešiem iemīļotās Imanta Kalniņa dziesmas “Dūdieviņš” radio remiksu klajā nākusi Amerikā dzīvojošā latviete DJ Ella jeb Elīna Fūrmane. Dziesma tiek izdota kopā ar video, kas filmēts Kalifornijā.

Absolvējot mūzikas producentu skolu Losandželosā, DJ Ella ir izveidojusi daudz jaunu melodiju, tostarp dažādām latviešu dziesmām. “Mans mīļākais latviešu komponists ir Imants Kalniņš, un “Dūdieviņš” ir, manuprāt, viena no visskaistākajām latviešu dziesmām. Vizmas Belševicas vārdi ir gluži kā tāda latviešu mantra. Tie vienkārši plūst pāri lūpām un plūst spēcīgi. Izklausās gandrīz kā buramvārdi. Esmu ietērpusi “Dūdieviņu” elektroniskās deju mūzikas drānās. “Dūdieviņš” manā versijā ir daudz ātrāks un dejojamāks nekā Noras Bumbieres, Aigara Grāvera vai Ilonas Bāliņas versijās. Ceru, ka tas tiks spēlēts uz latviešu deju grīdām šajā un citās vasarās,” teic DJ Ella.

DJ Ella jau ilgus gadus dzīvo ASV, taču latviešu mūzika un tās loma viņas ikdienā spēcīgāku nozīmi ieguvusi tieši tur – svešumā.

“Savu muzikālo gaitu laikā es latviski dziedāju diezgan maz. Albums “Welcome To The Club”, ar ko divreiz ieguvu Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu, bija angļu valodā, jo man toreiz šķita, ka latviski dziedāt nav stilīgi. Man vajadzēja pārvākties uz citu pasaules malu, lai atkal pievērstos latviešu mūzikai. Vai nav likteņa ironija? Pagājušajā gadā, kad Latvijā bija Dziesmu svētki, manī radās ļoti izteikta patriotiska sajūta. Skatījos savu draugu sociālos tīklus un birdināju asaras. Sāku klausīties savas mīļākās latviešu dziesmas un atradu arī Latvijas prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas uzrunu. Mēs esam stipri, mēs esam vareni! Tajā brīdī sapratu, ka kaut kas ir jādara. Sapratu, ka jāsāk tieši ar Latviju, jo es taču varu mūsdienīgās Rufus Du Sol vai Odesza skaņās ietērpt arī jebkuru latviešu dziesmu,” skaidro DJ Ella.

Dziesma tiek izdota kopā ar video, kas filmēts Kalifornijā, ļoti skaistā dabas takā “The Sunset Ridge Trail”. Klipa režisors ir “De Production” komandas līderis Johny. “Mēs sapratāmies no pusvārda un visu safilmējām vienā dienā. Mans galvenais nosacījums bija, lai video būtu ar kluba pieskaņu, un tajā būtu arī daba. Kamēr filmējām augstu kalnos, pēkšņi no zila gaisa mūs ieskāva mākoņi. Es teicu komandai, ka tas ir Dūdieviņš, kas nolaidās pār mums un deva savu svētību,” stāsta DJ Ella un atklāj, ka jau cītīgi strādā pie nākamās dziesmas.

Par godu “Dūdieviņam” DJ Ella izgatavojusi arī dziesmas merch (suvenīru sēriju) ar Imanta Kalniņa bildi uz muguras.

Lasiet arī: VIDEO | Elīna Didrihsone atvadās no Butterfly un atklāj uzņēmuma jauno nosaukumu

 

youtube icon
Abonēt youtube