Foto: Artis Veigurs/Flickr

Šobrīd Ķemeru vēsturiskajā parkā bagātīgi zied dārza karalienes – rozes. Populārajā Jūrmalas tūrisma objektā ir iestādīts gandrīz 2300 rožu baltās, sārtās un oranžās krāsās kopumā 1800 kvadrātmetru platībā, kuras papildina ziemciešu dobju augu sortiments ar krāšņi ziedošiem augiem 2000 kvadrātmetru platībā parka teritorijā un partera zonā līdz 1700 kvadrātmetru platībā.

Jūlijs ir brīnišķīgs laiks, lai apmeklētu Ķemeru vēsturisko parku rožu ziedēšanas laikā. Rožu aleja iekrāsojusies sārtos un oranžos toņos, kur zied rožu šķirnes ‘Credit Mutuel’, ‘Rugelda’, ‘Caramella’, ‘Westerland’, ‘Reine Sammut’. Balto toņu harmoniju un burvību vērojama partera zonā, kur uzziedējušas rožu šķirnes ‘Alabaster’, ‘White Meidiland’, ‘Artemis, ‘Schneewittchen’.

Kopumā Ķemeru parkā iestādīts gandrīz 2300 rožu, taču vairāk nekā 900 rožu (rievainā roze šķirnes ‘Alise’ un noraglapu rozes) ir jau noziedējušas. Augusta vidū parkā sāks krāsoties skarainās hortenzijas ‘Grandiflora’.

Parka apstādījumos atbilstoši kūrorta stilistikai izmantots daudzveidīgs krāšņumaugu sortiments. Līdzās krāšņi ziedošajām rožu dobēm parku papildina ziemciešu dobju augu sortiments ar izteiktu dekorativitāti un krāšņi ziedošiem augiem 2000 kvadrātnetru platībā parka teritorijā un partera zonā līdz 1700 kvadrātmetru platībā. Šobrīd zied tradeskancijas, sarkanā guntiņa, dižā pulkstenīte, gandrenes, astilbes, pelašķi.

Ķemeros var baudīt ne tikai vēsturiskā parka burvību, bet arī uzkāpt 42 metrus augstajā ūdenstornī, kas ir atvērts apmeklētājiem no maija līdz oktobra beigām, katru dienu no plkst.10.00 līdz 18.00. Augstāko skatu laukumu var apmeklēt, tikai iepriekš rezervējot, rezervāciju var veikt visitjurmala.lv vai pa tālruni 67147900 (Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs). Apmeklējums ir bez maksas.

Lasiet arī: Nedēļas horoskops: 5.– 11. jūlijs

Lasiet arī: Jūlija otrā nedēļa iesāksies ar sausāku un siltāku laiku

Lasiet arī: Viltotu smaržu veselības riska faktori: No galvassāpēm līdz aknu vēzim

Lasiet arī: Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz vasarīgiem pasākumiem Rīgā

Lasiet arī: Laimīgā diena: Pensionāre laimē miljonu eiro “Latvijas loto” momentloterijā

Seko mums arī Facebook,X, Instagram un Draugiem

youtube icon
Abonēt youtube