Foto: Pixabay/wal_172619

Ukrainas bruņoto spēku kontrolētajā Krievijas pilsētā Sudžā, Kurskas apgabalā, iestrēgušie krievi prāto, ko darīt turpmāk. Krievi pateicas Ukrainas karavīriem par viņu labo attieksmi un lūdz “miera līgumu”, raksta The Washington Post.

Tiek atzīmēts, ka izdevuma reportieri apmeklēja okupēto teritoriju un neredzēja nekādus pierādījumus tam, ka Ukrainas militārpersonas aplaupītu vai uzbruktu civiliedzīvotājiem.

“Veids, kādā Ukrainas karaspēks darbojas šajā teritorijā un, šķiet, izturas pret cilvēkiem, kas tur dzīvo, pastiprina oficiālos paziņojumus, ka Ukraina kā savas ofensīvas mērķi redz nevis iekarošanu ar ilgtermiņa aneksiju, bet gan taktisku sarunu… [Kurskā esošie ukraiņu] spēki un daudzi visā Ukrainā iebrukumu redz kā būtisku taktiku, lai neļautu [Krievijas prezidentam Vladimiram] Putinam mēģināt iesaldēt karu, kaitējot Ukrainai,” teikts rakstā.

Sudžā intervētie krievi sacīja, ka pret viņiem izturējās labi un ka viņi nezina nevienu vietējo, kas būtu nogalināts, taču viņi joprojām vēlas, lai pilsēta tiktu atgriezta Krievijas kontrolē. Neskatoties uz karu, kas plosījies pie Ukrainas robežas, krievi nekad neiedomājās, ka tas viņus sasniegs. “Mēs par to pat nedomājām,” sacīja viena no krievietēm.

Kāds cits norādīja, ka Putinam jāvienojas ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, jo viņi visi vēlas atgriezties mājās un “lai viss atrisinātos labā veidā”. “Mēs nevēlamies neko citu, lūdzu, palīdziet mums,” sacīja cita krieviete.

Tikmēr Krievija paziņojusi, ka Ukrainas bruņotie spēki iznīcinājuši trešo tiltu pāri Seimas upei Kurskas apgabalā. Saskaņā ar pieejamajām aplēsēm šī tilta iznīcināšana ir spēcīgs trieciens to krievu loģistikai, kuri atrodas starp upi un Ukrainas robežu. Tagad visu nepieciešamo varēs dabūt vienīgi piegādājot ar laivu, bet, ja krievu karavīri gribēs atkāpties, viņiem būs jāpeld pāri upei.

Kā vēstīts, 6. augustā Ukrainas bruņotie spēki uzsāka militāru operāciju Krievijas Federācijas Kurskas apgabala teritorijā. Nedēļas laikā ukraiņi savā kontrolē pārņēmuši aptuveni 1000 kvadrātkilometrus Krievijas teritorijas un desmitiem apdzīvotu vietu. Karastāvokļa vietā Kremlis pierobežas zonās izsludināja “pretterorisma operāciju”. No kaujas zonas tika evakuēti aptuveni 120 tūkstoši cilvēku. Krievijas Federācijas diktators Vladimirs Putins viņiem solīja palīdzību vienreizējas 10 tūkstošu rubļu (aptuveni 100 eiro) lielas izmaksas veidā, taču nu vietni “Telegram” pārpludinājušas ziņas, ka šāda vienreizējā pabalsta tomēr nebūšot.

Ukraina oficiāli atzinusi militāras operācijas norisi Krievijas teritorijā. Prezidents Volodimirs Zelenskis norāda, ka šīs operācijas primārais mērķis ir nodrošināt drošību Ukrainas pierobežas reģionos, kurus pastāvīgi apšauda Krievijas iebrucēji.

Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Aleksandrs Sirskis norāda, ka Ukrainas Bruņoto spēku pārziņā atrodas vairāk nekā 80 apdzīvotas vietas Kurskas apgabalā. Šajā teritorijā izveidota militārā komandantūra, kuru vada ģenerālmajors Eduards Moskaļevs.

Krievijas varas iestādes atzinušas 28 apdzīvotu vietu pāriešanu Ukrainas bruņoto spēku kontrolē. Patiesībā šādu vietu ir daudz vairāk, atsaucoties uz “DeepState”.

Kā norāda laikraksta “The New York Times” žurnālisti, Ukrainas operācija Kurskas apgabalā ir mēģinājums šokēt Krieviju, kas jau ir pieradusi pie asiņaina kara, kas joprojām aprobežojas tikai ar Ukrainas teritoriju. Taču, ja Ukrainas bruņoto spēku zaudējumi pie Kurskas izrādīsies diezgan lieli un ietekme uz Krieviju būs salīdzinoši niecīga, tas pilnībā iedragās Ukrainas spēju noturēt fronti Donbasā, uzskata žurnālisti.

Lasiet arī:  Eiropas čempionāta pludmales volejbolā rezervisti Pļaviņš un Fokerots izcīna zelta medaļas

Lasiet arī:  VIDEO | Ukraiņu karavīru iebrukums Kurskas apgabalā – publisko vēl neredzētus kadrus

youtube icon
Abonēt youtube