Jurijs Perevoščikovs. Foto: Ekrānšāviņš/Yotuube @”Aculiecinieks” : Jurijs Perevoščikovs

Infekciju slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, ko sabiedrība iepazina kovida pandēmijas laikā, aizraujas ne tikai ar vīrusiem un baktērijām. Viņa hobiji ir pētīt zudušus kinoteātrus un medīt vecus ķieģeļus, vēsta žurnāls “Privātā Dzīve”.

Tā, piemēram, nesen viņš uzstājies ar savu pētījumu par Dzirciema un Iļģuciema apkaimes zudušajiem kinoteātriem. “Šo lekciju sagatavoju trīs mēnešu laikā – vakaros pa drusciņai, pa vienam slaidam, reizi nedēļā apmeklējot arhīvu. Pētīšana prasa daudz laika, taču mani interesē ne tikai vīrusi un baktērijas,” žurnālam “Privātā Dzīve” stāsta slavenais infektologs.

“2004. gadā, rakņājoties savos papīros, uzdūros iknedēļas izdevumam “Rīgas Kinoekrāni”. Šķiet, tas maksāja divas kapeikas, tātad to varēja nopirkt arī skolēni, kuri aizrāvās ar kino. Mani pārņēma nostaļģija, un ienāca prātā, ka vajadzētu paskatīties, kas noticis ar manu bērnu dienu kinoteātriem. Un tā ar fotokameru rokās aizgāju līdz katram, lai fiksētu situāciju,” par sava hobija aizsākumu izdevumam stāsta infektologs.

Līdz šim viņš piedalījies triju grāmatu par kinoteātriem tapšanā, no kurām divas ir krievu valodā, bet viena latviski, kas kļuvusi par retumu.

Informācijas vākšanu par kinoteātriem viņš uzskata par sava veida kolekcionēšanu, taču kolekcionāšanai Perevoščikovs nododas jau kopš bērnības. Kolekcionētas gan markas, gan sērkociņu kastītes, gan konfekšu etiķetes un vinila plates.  Bērnībā infektologs kolekcionējis arī kaktusus, ar kuriem bijušas pilnas palodzes, turklāt viņš zinājis nosaukumus visiem 200 eksemplāriem.

Pirms kāda laika viņš pievērsies ķieģeļu medīšanai. “Tur ir daudz ko pētīt: marķējumi, zīmogi, dažreiz tie ir zināmi, dažreiz nav, tāpēc interesanti dzīt pēdas. Pērn Jūgendstila muzejā mēs, trīs kolekcionāri, izstādījām savas kolekcijas,” izdevumam atklāj infektologs.

“Ķieģeļi jau paši rokās neiekrīt, tie ir jāmeklē – uz ceļa, pa ceļam, vecu māju drupās, jāsarunā ar strādniekiem. Ķieģeļu medīšana prasa diezgan labu fizisko sagatavotību, jo tas ir jāatrod, no visām pusēm jānopēta, varbūt pat jānotīra, tad jāliek somā un jānes, kas nebūt nav viegli. Un arī šī nodarbe ir cieši saistīta ar vēstures izpēti,” izdevumam stāsta Jurijs Perevoščikovs.

“Jā, visi mani vaļasprieki prasa laiku, bet tas ir ļoti interesanti. Man patīk!” izdevumam teic infektologs.

Lasiet arī: 

FOTO | Latvieši demontē sarežģītu industriālu projektu Lietuvā

Izjukusi Panorāmas vadītājas Lauras Vondas laulība

Kara cirvis aprakts? Dāvids Krūmiņš atklāj, vai meitas piedzimšana mainījusi attiecības ar Arnitu

Elizabetes ielu Rīgā grib pārdēvēt Bertas Pīpiņas vārdā; Rīgas dome noreaģē

Dietoloģe Lolita Neimane pošas otrajām laulībām

Atbrīvošanās no važām – četras zodiaka zīmes, ko gaida veiksme līdz jūnija vidum

Seko mums arī Facebook,X, Instagram un Draugiem

Saistītās tēmas: Jurijs Perevoščikovs

youtube icon
Abonēt youtube