Foto: Pexels/Arnie Watkins
Līdz ar vasaras un karstāka laika iestāšanos Rīgas pašvaldība galvaspilsētas iedzīvotājus un viesus mudina aktīvi izmantot brīvkrānu ūdeni, šāda ūdens peejamību attīstot jau kopš 2022. gada. Tikmēr “AP‑HELP Latvijas Ugunsdrošība”, kas specializējas steidzamās palīdzības jautājumos, internetā publiskojusi mikrobioloģisko un ķīmisko analīžu rezultātus, kas iegūti, testējot Rīgas brīvkrānu ūdens paraugu, un norādījusi, ka šāds ūdens nav dzerams.
Ķīmiskās analīzes parāda, ka ūdens ir vidēji ciets un kopumā analīžu rādītāji atbilst Latvijas normām skaitliski. Tomēr tiek atzīmēts, ka šāda cietība var izraisīt kaļķa nogulsnēšanos un ūdens garšas izmaiņas. Tāpat tiek norādīts, ka šāda ūdens sastāva dēļ uz iekārtām iespējama katlakmens veidošanās, kas var izraisīt darbības traucējumus.
Taču, izvērtējot mikrobioloģisko testu rādītājus, atklāti mikroorganismi, kas pārsniedz noteiktās normas, līdz ar to, kā norāda “AP‑HELP Latvijas Ugunsdrošība”, ūdens no šiem brīvkrāniem nav dzerams.
Rīgā patlaban ir gandrīz 40 dzeramā ūdens uzpildes vietas. Šogad plānots izveidot aptuveni desmit jaunus brīvkrānus, to ierīkošanas vietas izvēlēs, Rīgas pašvaldības Mājokļu un vides departamentam konsultējoties ar apkaimju biedrībām, informē Rīgas pašvaldība.
Brīvpieejas dzeramā ūdens uzpildes vietu attīstība tika sākta 2022.gadā. Brīvkrāni veidoti tādā augstumā, lai varētu ērti padzerties vai piepildīt līdzpaņemto ūdens pudeli, un būtu pieejami arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Tāpat to konstrukcija ļauj padzerties arī dzīvniekiem. Visos šajos brīvkrānos tiek piegādāts ūdens no pilsētas ūdensvada, kas ir tīrs, kvalitatīvs, lietošanai drošs un regulāri tiek pārbaudīts, norāda pašvaldībā.
Lasiet arī:
Solovjoks zaudē savaldību tiešajā ēterā, uzzinot, ko Tramps teicis Putinam
Zeiza atkal reklamē Straujupīti, it kā nekādas krimināllietas nebūtu bijis
Pēc dubultnozieguma Pļavniekos trillera cienīgā aizturēšanā aizdomās turētais iet bojā Lietuvā
Katrs ceturtais iedzīvotājs neuzskata Latviju par drošu vietu dzīvei
Dārzkopju glābiņš – Latvijā radīti īpaši slazdi Spānijas kailgliemežu izķeršanai