Rīt, 16.ūnijā, plkst.12 Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā centrā LU rektors Indriķis Muižnieks un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis parakstīs sadarbības līgumu.

Uzsverot uz izglītības un zinātnes nozīmīgo lomu sporta un sportistu attīstībā, līgums paredz attīstīt un veicināt divpusējo sadarbību sporta, izglītības, zinātnes, pētniecības jomā, tostarp veicināt starptautiskās sadarbības attīstību, īstenot kopīgus projektus, sadarboties sporta bāžu izmantošanā un kopīgu pasākumu organizēšanā, kā arī popularizēt LU un LOK vārdu Latvijas sabiedrības, īpaši jauniešu vidū.

LU rektora biroja vadītāja Baiba Broka uzsver, ka šis ir jumta sadarbības līgums starp LU un LOK, kas paredz sadarbību daudzos aspektos, kā, piemēram, atbalsts sportistiem turpināt sporta gaitas un iegūt izglītību, attīstīt zinātnisko pētniecību un veicināt sporta popularizēšanu. LU ir svarīgi, ka šis vispārējais līgums būs pamats idejai par pirmo zinātniski pētniecisko projektu, kurā LU Medicīnas fakultātes speciālisti aicināti veikt pētījumus par projekta “Sporto visa klase” aktivitāšu ietekmi uz bērnu veselības stāvokli.

Puses sadarbosies studentu sporta attīstības un augstu sasniegumu sportistu, piemēram, Latvijas nacionālo izlašu komandu un Olimpisko sporta veidu dalībnieku atbalstīšanā, sporta un veselīga dzīvesveida popularizēšanā, sportistu duālās karjeras attīstības un sporta izglītības jomā, sporta vēstures un Olimpiskā muzeja izveidošanā un Eiropas Savienības un citu starptautisku fondu finansējuma piesaistes jomā.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube