(Papildināta ar informāciju par likuma pieņemšanu galīgajā lasījumā.)

Rīga, 15.jūn., LETA. Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Meža likumā, kas ļauj pārdot valsts meža zemi pašvaldībai speciālās ekonomiskās zonas un tamlīdzīgu objektu izveidei.

Likumā noteikts, ka valsts meža zemi uz atsevišķa likuma pamata var atsavināt pašvaldībai tās ilgtspējīgas attīstības stratēģijā un attīstības programmā noteikto teritorijas ekonomiskās izaugsmes un sabiedrības dzīves kvalitātes celšanas mērķu sasniegšanai, ja saskaņā ar izvērtējumu alternatīvas teritorijas attiecīgajā pašvaldībā vai reģionā nav pieejamas un valsts meža zeme nepieciešama industriālā parka, speciālās ekonomiskās zonas un tamlīdzīgu objektu izveidei.

Izmaiņas Meža likumā pamatotas ar nepieciešamību, lai situācijā, kad attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā nav pieejama nepieciešamā zeme, būtu iespēja valstij pārdot zemi pašvaldībai. Tas ļaus pašvaldībai attīstīt administratīvo teritoriju, tādējādi uzlabojot dzīves kvalitāti pašvaldības iedzīvotājiem un veicinot nodarbinātību un tautsaimniecības attīstību.

Pieņemtās likuma izmaiņas radīs labvēlīgu vidi tautsaimniecības un uzņēmējdarbības vides attīstībai reģionos un attīstīs reģionu izaugsmi kopumā, norādīts tā anotācijā. Tiek prognozēts, ka izmaiņas radīs papildus ienākumus pašvaldību un valsts budžetos, palielinot iekasēto nodokļu apmēru.

Attiecīgās izmaiņas pieņemtas kopā ar likumu “Par valsts meža zemes nodošanu Valmieras pilsētas pašvaldībai”, ar kuru nolemts nodot Valmieras pašvaldībai 102,5 hektāru meža zemes industriālā parka izveidei.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube