Valsts policija (VP) dienu pēc nozieguma aizturējusi vīrieti, kuru tur aizdomās par vērtīgu eksponātu nozagšanu no rakstnieku Raiņa un Aspazijas vasarnīcas, aģentūru LETA informēja VP.

22.jūnijā likumsargi saņēma informāciju no kāda Rīgas hosteļa darbinieka par to, ka šajā naktsmītnē ir apmeties līdzīgs vīrietis, kāds bijis redzams muzeja videonovērošanas kamerās.

Policija šajā adresē aizdomās par zādzību aizturēja 1983. gadā dzimušu vīrieti. Pārbaudot istabu, kurā vīrietis bija apmeties, atrasti visi nozagtie eksponāti. Pēc izmeklēšanas darbību veikšanas visas nozagtās mantas tiks atdotas muzejam.

Aizturētais jau iepriekš vairākas reizes sodīts par mantiskiem noziegumiem, tajā skaitā par zādzībām.

Par notikušo sākts kriminālprocess. Vīrietim draud brīvības atņemšana līdz diviem gadiem, piespiedu darbs, vai naudas sods. Aizturētajam tiesa piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Policija izsaka pateicību vērīgajam hosteļa darbiniekam, kurš informēja likumsargus par aizdomās turētā atrašanās vietu.

Jau ziņots, ka 21.jūnijā policija saņēma informāciju no muzeja darbiniecēm par to, ka Raiņa un Aspazijas muzejā, kas atrodas Jāņa Pliekšāna ielā, ir nozagti Rainim kādreiz piederoši priekšmeti – tintnīca, spalvaskāts un rakstāmmašīna.

Videonovērošanas kameru ierakstos ir konstatēts vīrietis, kurš muzeja eksponātus sakrāmējis somā un aiznesis.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube