Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) nav jāgaida politiķu atbalsts, lai sāktu strādāt, intervijā Žurnālam “Ir” norādījis jaunais KNAB vadītājs Jēkabs Straume.

Viņaprāt, ir Krimināllikums, ir Kriminālprocesa likums, ir KNAB likums. Tie esot jāņem rokās un jāsāk strādāt. “Ja būs kaut kādi politiskās ietekmēšanas riski vai to indikācijas, par tiem tiks likumā noteiktā kārtībā ziņots, un tas netiks pieļauts,” saka Straume.

Straume intervijā nevēlējās sniegt vērtējumu tā dēvētās oligarhu lietas izbeigšanai. Viņš ir plānojis iepazīties ar situāciju, tikties ar ģenerālprokuroru un to pārrunāt.

“Nepatīkamākais šajā visā ir tas, ka patiešām bija milzīga ažiotāža 2011.gada maijā, bija tāda savā ziņā sabiedrības uzkurināšana, jo diemžēl tā mums ir Latvijā, ka tiek kultivēts, ka ir kādi sliktie cilvēki un neviens viņus nenoķer. Jāsaprot, ka tiesiskā valstī nevaram kā kādā trešās pasaules valstī – nu, viņš ir korumpants, pieliekam vienkārši pie sienas, un lieta darīta. Ir jāspēj savākt pierādījumus un notiesāt,” teica Straume.

Viņaprāt ir skumji, ka tāda lieta, kurai bija tik milzīga ažiotāža, beidzās ar lietas izbeigšanu.

Kā ziņots, Saeima 15.jūnijā KNAB vadītāja amatā iecēla bijušo Militārās izlūkošanas un drošības dienesta amatpersonu Straumi.

Par savām prioritātēm Straume nosaucis KNAB kolektīva atjaunošanu, sašķeltības novēršanu birojā un valsts tautsaimniecības izaugsmes veicināšanu caur korupcijas novēršanas prizmu.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube