Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) atsauksies Veselības ministrijas (VM) aicinājumam tikties, tomēr tās būs streika sarunas, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Veide uzsvēra, ka “streika mehānisms” ir iedarbināts. “Mēs esam gatavi tikties un runāt, bet tās būs streika sarunas. Runa būs tikai par mūsu prasībām,” viņa teica, piebilstot, ka parastas sarunas notiek jau gadiem, bet rezultāta aizvien nav.

LĢĀA vadītāja atzina, ka, vienojoties par skaidru plānu vai risinājumu mediķu prasībām, streiks varētu tikt atcelts. Tomēr ģimenes ārsti neatbalsta sociālo iemaksu palielināšanu par labu veselībai, tāpēc šāda risinājuma gadījumā streiks notiks. “Tas ir papildus nodoklis, cietīs trūcīgākie. Jau tagad ir cilvēki, kuriem ir problēmas pat 1,42 samaksāt,” stāstīja Veide.

Viņa skaidroja, ka ir aicinājusi streikam pievienoties arī māsas un ārstu palīgus, kuru atbalsta gadījumā ģimenes ārstu prakses būs slēgtas pilnībā. Veide ir aicinājusi uz sarunu Latvijas Māsu asociācijas un ārstu palīgu pārstāvošo organizāciju pārstāvjus.

Jau ziņots, ka ģimenes ārsti, nepanākot vienošanos ar VM par izlīgšanas komisijas veidošanu, nolēmuši streikot, pārtraucot darbu līdz vienošanās panākšanai ministriju. Ģimenes ārsti plāno sākt streiku 3.jūlijā. Streika laikā tiks pārtraukta ģimenes ārsta pakalpojumu sniegšana līdz brīdim, kad izdosies panākt vienošanos ar VM un valdību par streika prasību izpildi.

Savukārt VM joprojām esot atvērta sarunām. Tā uzaicinājuši Ģimenes ārstu asociāciju uz tikšanos nākamnedēļ, lai pārrunātu jautājumus saistībā ar ģimenes ārstu prasībām, iepriekš teica ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube