Pagājušajā gadā Valsts kontrole (VK) ir pabeigusi 47 revīzijas, sagatavojot 86 revīziju ziņojumus. Par 10 revīzijās konstatētajiem pārkāpumiem ir ziņots atbildīgajām iestādēm – Ģenerālprokuratūrai, Iepirkumu uzraudzības birojam, Valsts ieņēmumu dienestam un Valsts darba institūcijai, šodien žurnālistiem sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

2016.gada beigās par revīzijās konstatētajiem pārkāpumiem izmeklēšana notika 21 kriminālprocesā un VK turpina sekot līdzi revīzijās konstatēto pārkāpumu izskatīšanas gaitai, sacīja Krūmiņa, piebilstot, ka viens no būtiskākajiem kriminālprocesiem ir par fiktīvo nodarbinātību “Rīgas namu pārvaldniekā”.

Pēc VK revīzijās konstatētajiem pārkāpumiem Iepirkumu uzraudzības birojs pērn ierosinājis 19 administratīvā pārkāpuma lietas, Valsts ieņēmumu dienests sodījis divas amatpersonas, bet Valsts darba inspekcija sodījusi vienu amatpersonu.

Valsts kontroliere norādīja, ka pērn revīzijas kļuvušas plašākas, vērtējot sabiedrībai būtiskas sistēmas. Starp tām ir jau plaši izskanējušās revīzijas par ambulatorās veselības aprūpes sistēmu valstī, pensiju sistēmas ilgtspēju, piena nozares attīstību, pašvaldību pakalpojumu iedzīvotājiem kvalitāti, kā arī īstenotajiem lielajiem projektiem, piemēram, Rīgas brīvostas pārcelšanu uz Krievu salu.

No pērn veiktajām revīzijām 27 bija finanšu revīzijas un 20 – lietderības un likumības revīzijas.

Šobrīd noslēguma fāzē ir revīzijas par Latvijas tiesu iekārtas attīstību un par pirmstiesas izmeklēšanu Valsts policijā, informēja Krūmiņa.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube