Kārlis Sabulis svētdien Dobelē tika kronēts par Latvijas čempionu motokrosā MX2 klasē, kamēr prestižākajā MX1 klasē labākais bija Igaunijas sportists Prīts Ratseps.

Dobelē nedēļas nogalē notika Latvijas čempionāta motokrosā solo klasēm noslēdzošais etaps, kas vienlaikus bija arī Igaunijas meistarsacīkšu gada beidzamais etaps.

Sezonas piektajā posmā MX2 klasē uzvaru abos braucienos izcīnīja pieredzējušais igauņu motokrosa braucējs Tanels Leoks, kamēr “MX Moduls” komandas pārstāvis Sabulis abās reizēs bija otrais, šo pozīciju izcīnot arī posma kopējā ieskaitē.

Ar to bija pietiekami, lai Sabulis kļūtu par Latvijas čempionu MX2 klasē. Sezonas gaitā latvietis sakrāja 249 punktus, kamēr tuvākajam sekotājam un pagājušā gada čempionam Indrekam Magi no Igaunijas bija 189 punkti.

Tikmēr MX1 klasē noslēdzošajā posmā par Latvijas čempionu izdevās kļūt Ratsepam, kurš svētdien izcīnīja otro vietu, bet ar to bija gana, lai kopvērtējuma līdera godu atņemtu latvietim Dāvim Ivanovam.

Ivanovs šajā posmā ieņēma vien piekto vietu, kas noslēgumā lika samierināties ar Latvijas vicečempiona titulu. Tiesa, viņam tika sezonas starta karaļa balva, kamēr MX2 klasē to ieguva Pauls Jonass.

Sezonas noslēgumā Ivanovs no Ratsepa atpalika par 29 punktiem.

Arī pērn Ratseps kļuva par Latvijas čempionu MX1 klasē.