Foto: Pexels

Izkrišana no gultas, govs uzkrišana no griestiem, kā arī burkānu sulas pārdozēšana ir tikai daži no neparastiem iemesliem, kas izraisījuši cilvēku nāvi. Bieži vien pie vainas bijusi pašu muļķība – kā zināms, pasaulē pat ieviesta Darvina balva, ko  piešķir cilvēkiem, kuri muļķīgā veidā gājuši bojā, tādā veidā atbrīvojot sabiedrību no “muļķa gēna”.

“Fox Life” piedāvā aplūkot, kādas bijušas dīvainākās nāves sadzīves apstākļos.

Kad no griestiem uzkrīt govs

Iespēja nomirt, izkrītot no gultas, ir viena no diviem miljoniem. Piemēram Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ik gadu šī iemesla dēļ mirst apmēram 450 iedzīvotāji un 1,8 miljonos gadījumu nepieciešama mediķu palīdzība.

Taču mēdz gadīties arī tā, kā Brazīlijas iedzīvotājam vārdā Žoao Marija de Souza (Joao Maria de Souza). Kā raksta BBC, 2013. gadā, tolaik 45 gadus vecs, vīrietis mierīgi gulēja savā gultā, kad pēkšņi caur mājas jumtu viņam uzkrita virsū govs.

De Souza tika nogādāts slimnīcā, taču dienu vēlāk nomira no iekšējās asiņošanas. Jāpiebilst, ka bojāgājušā sieva, kas gulēja viņam blakus, šajā incidentā palika dzīva. Kā vēlāk izrādījās, govs pati bija uzkāpusi uz mājas azbesta jumta, taču tas nespējis noturēt dzīvnieka svaru.

Vietējās varasiestādes ziņoja, ka tas nebija vienīgais šāds incidents tajā apkaimē – nelaimes gadījums ar de Souzu bija jau trešais trīs gadu laikā.

Nāve zem ledusskapja

Lai gan pasaulē zināmi vairāki gadījumi, kuros cilvēki zaudējuši dzīvību īsi pēc tam, kad iestrēguši saldēšanas kamerās, izrādās, ka nomirt var arī ledusskapja pārvietošanas laikā.

Tieši tā gadījies kādam Londonas iedzīvotājam Klaivam. Viņš vēlējās palīdzēt draugam nogādāt ledusskapi no trešā stāva. Abi vīrieši nezināmu iemeslu dēļ nolēma neizmantot kāpnes un ledusskapi nolaist ar virvēm. Klaivs ap ledusskapi apsēja virvi un uzlika to uz balkona margām. Jāsaka gan, ka gravitācijas spēki šoreiz nebija vīrieša pusē un ledusskapis nokrita, paraujot Klaivu sev līdzi. Viņš nogāzās zemē no astoņu metru augstuma un ledusskapis uzkrita tieši virsū. Īsi pēc šī negadījuma Klaivs slimnīcā nomira.

Triecienizturīgs stikls var būt viltīgs

Kādas 46 gadus vecas Indijas iedzīvotājas aizmāršība maksājusi viņai dārgāko cenu – dzīvību. Savā nāves dienā divu bērnu māte aizbrauca uz banku darīšanās. Videonovērošanas kameru ierakstā ir redzams, kā viņa pienāk pie kases, taču pēkšņi sāk skriet uz stikla durvju pusi. Tās neatvērās, bet sieviete trieciena rezultātā saļima uz grīdas. Izsauktajiem mediķiem sievieti glābt neizdevās – neskaitāmo durto brūču dēļ viņa bija zaudējusi pārāk daudz asiņu.

Vēsturē iegājis arī notikums, kad Garijs Hojs (Garry Hoy), advokāts no Kanādas, vēlējies saviem studentiem pierādīt, ka viņa 24. stāva biroja logi ir triecienizturīgi. Jāatzīmē, ka Garijs jau iepriekš vairākkārt bija demonstrējis šo triku un nekas neliecināja, ka šoreiz notiks kas cits.

Viņam izrādījās taisnība – logu stikls patiešām izturēja viņa ķermeņa svaru. Tomēr atspiešanās rezultātā izkrita loga rāmis, paķerot advokātu sev līdzi. Starp citu, pēc kritiena, kas advokātam bija liktenīgs, logu stikli joprojām bija veseli.

Šī dīvainā nāve attēlota vairākās filmās un seriālos. Garijam pat tika piešķirta Darvina balva 1996. gadā. Apbalvojums nosaukts par godu evolūcijas teorijas tēvam Čārlzam Darvinam. To piešķir cilvēkiem, kuri muļķīgā veidā gājuši bojā, tādā veidā atbrīvojot sabiedrību no “muļķa gēna”.

Arī vannā var noslīkt

Iespējas noslīkt vannā ir diezgan lielas – vairāk kā divi tūkstoši pret vienu. ASV Slimību un profilakses centra (Centers for Disease Control and Prevention) veiktā statistika uzrāda, ka Amerikā ik dienu vidēji desmit cilvēki iet bojā, noslīkstot vannā vai baseinā. 75% no viņiem ir bērni, kuri jaunāki par pieciem gadiem.

Pēdējos gados bieži reģistrēti gadījumi, kuros cilvēki iet bojā, lādējot savas mobilās ierīces, atrodoties vannā, pilnā ar ūdeni. Piemēram, 2021. gadā kāda 13 gadus jauna meitene no Francijas uzlika savu viedtālruni lādēties, kamēr pati nodevās vannas priekiem. Taču laime bija īsa – viņas telefons iekrita ūdenī, kā rezultātā meitene guva pamatīgu elektrošoku. Pāris dienas vēlāk meitene nomira slimnīcā. Līdzīgi gadījumi notikuši arī citās valstīs, tādēļ vecākiem iesaka pārrunāt šādas tēmas ar bērniem un paskaidrot, ar ko var beigties telefona lādēšana vannasistabā.

Vīna glāze var būt liktenīga

Dziedātāja Šarmeina Maksvela (Charmayne Maxwell), kas bija grupas “Brownstone” dalībniece, kāda vakarā nolēma izdzert glāzi vīna. Izrādījās, ka tas bija pēdējais dzēriens viņas mūžā. Vīrs atrada viņu guļam bezsamaņā uz grīdas, visapkārt bija stikli un asinis.

Policija vēlāk apstiprināja, ka sieviete pakritusi, glāze izkritusi no rokām un lauskas caurdūrušas viņas rīkli. Dziedātāja nomira ceļā uz slimnīcu.

Jāpiebilst, ka šis nav vienīgais zināmais tāda rakstura nāves gadījums. Šefpavārs Sems Somervils (Sam Sommerville) no Lielbritānijas nomira līdzīgā situācijā, būdams vien 36 gadus vecs. Viņš paklupa, pieceļoties no dīvāna un sagriežot rīkli uz vīna glāzes, kas stāvējusi uz grīdas.

Burkānu sula lielos daudzumos ir nāvējoša

Veselīgā dzīvesveida piekritēja un zinātnieka Bezila Brauna (Basil Brown) nāve ir piemērs tam, ka arī labas lietas lielos daudzumos var būt kaitīgas. 1974. gadā tolaik 48 gadus vecais vīrietis desmit dienu laikā izdzēra apmēram 38 litrus burkānu sulas, kam papildus lielās devās uzņēma vitamīnu A. Šādas kombinācijas iespaidā viņa āda bija ieguvusi spilgti dzeltenu nokrāsu.

Lasiet arī: Latvijas vijolnieks izcīna iespēju spēlēt Lielbritānijas karalim Čārzlam III

Pataloganatoms, kas veica Brauna sekciju, izvirzīja apgalvojumu, ka vīrieša nāves iemesls bija vitamīna A pārdozēšana. Kā speciālists skaidroja – pārmērīgs vitamīna A daudzums organismā var novest pie līdzvērtīgiem aknu bojājumiem, kādus izraisa pārmērīga alkohola lietošana.

Saistītās tēmas: burkānu sulaDarvina balvaFox Lifenāves iemesli

youtube icon
Abonēt youtube