Ir viena lieta, kurai mēs visi varam piekrist – sausais šampūns ir viens no labākajiem pēdējo laiku izgudrojumiem.

Siltums un mitrums vienmēr dara pāri matiem, tos padarot vēl plānākus un nedzīvākus. Lai izvairītos no nepārtrauktas matu mazgāšanas ar šampūniem un matu kondicionieriem ik reiz, kad bijusi karsta diena un mati nedaudz iesvīduši, izvēlies sauso šampūnu – mati izskatīsies un jutīsies tīrāki bez ūdens un parastā, putojoša šampūna.
Sausais šampūns ir labs risinājums jebkurā gadalaikā – steidzies uz darbu vai vienkārši jāatsvaidzina izskats pirms došanās vakariņās ar draugiem. 

Kas īsti ir sausais šampūns? 

Sausais šampūns ir pūderis, kuru liek matu saknēs, atsvaidzinātu to izskatu, neizmantojot ūdeni un parastos šampūnus. Tas absorbē matos esošās liekās eļļas, padarot tos atkal dzīvīgus un apjomīgākus. Diemžēl lielākoties veikalos nopērkamajos sausajos šampūnos ir daudzas nezināmas izcelsmes vielas, vai vielas, no kurām mēs cenšamies izbēgt, piemēram, talks, propāns, alkohols, sulfāti un parabēni.

Par laimi, tev vairs nevajadzēs meklēt ideālo produktu, jo mums ir risinājums. Tev ir iespēja mājas apstākļos, pašai izgatavot savu sauso šampūnu, izmantojot tikai mājās atrodamās izejvielas (un ticam, ja šo izejvielu nav virtuves skapītī, tad tuvākajā veikalā tos noteikti atradīsi). Vai mēs pieminējām, ka tavām rokām taisītais būs lētāks, bet pildīs tās pašas funkcijas? 

3 sastāvdaļu sausais šampūns 

Dry-Shampoo-6Izmēģinot dažādas receptes, jāteic, ka auzu pārslas ir viena no labākajām lietām mūsu virtuvē. Pievienojot tējkaroti saberztu auzu pārslu savam sausajam šampūna, tas sniegs papildus apjomu, kas ir lieliski, ja esi plānu matu īpašniece.

Lai auzu pārslas iegūtu pulvera veidā, tās var sablendēt. Tieši tā, sava sausā šampūna izgatavošanā talkā ņem blenderi. Tomēr atceries, blendēšana jāveic tik ilgi, lai auzu pārslas pārvērstos smalkā, miltiem līdzīgā pulverī. Ja ir iespējams, vari izmantot aparātu, kas paredzēts graudaugu smalcināšanai (šo ierīci varēsi izmantot arī sejas masku sajaukšanā, dažādu skrubju izveidē un, protams, sausajam šampūnam). 

Šo šampūnu būs ļoti viegli izgatavot, jo būs nepieciešamas tikai 3 sastāvdaļas:

kukurūzas milti;
auzu pārslas;
nesaldināts kakao pulveris.

Ja esi gaišu mati īpašniece, apvieno tikai kukurūzas un auzu miltus. Tos blendē tik ilgi, līdz izveidojies vienmērīgs pulveris. Ja esi tumši blondu, sarkanu vai pavisam brūnu matu īpašniece, jau izveidotajam kukurūzas un auzu pārslu maisījumam pievieno kakao pulveri. To dari tik ilgi, līdz pulveris pēc iespējas labāk sakrīt ar tavu matu toni.

Kad esi izveidojusi savu perfekto sauso šampūnu, ieliec to hermētiski noslēgtā traukā. Kad vēlies to izmantot, uzber izveidoto pulveri uz matu sukas vai vienkārši ar rokām iekaisi (nedaudz) savās matu skanēs, kad vien nepieciešama momentāna matu atsvaidzināšana. Kārtīgi iemasē saknēs, izpurini lieko saturu un aiziet!

 

Saistītās tēmas: DIYpaštaisītssausais šampūnsskaistums

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube