Pašreizējā situācija attiecībās starp Eiropas Savienību (ES) un Krieviju liecina, ka gada beigās vismaz daļu sankciju pret šo kaimiņvalsti varētu tikt atcelta, otrdien preses pārstāvjiem norādīja Rīgas domes (RD) priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”).

“Pašreizējā situācija attiecībās starp ES un Krieviju liecina, ka gada beigās vismaz daļu sankciju varētu atcelt. Lēmumu varētu pieņemt ES un tad mēs varētu tālāk cerēt uz to, ka arī Krievija no savas puses būtu gatava atcelt daļu embargo pārtikas produktiem,” skaidroja Ušakovs.

Rīgas mērs norādīja, ka viņa kā politiķa uzdevums šajā jautājumā ir maksimāli palīdzēt, lai brīdī, kad Latvijas ražotājiem būs iespēja atgriezties Krievijas tirgū, tai citu valstu vidū būtu priekšroka eksporta tirgū. “Mēs nebūsim vienīgie šajā ziņā – mums blakus konkurēs Igaunija, gan lietuvieši, gan poļi – visi konkurēs, tādēļ mums maksimāli jāpalīdz, lai mūsu ražotājiem, eksportētājiem būtu eksporta nodrošināšanas iespējas, ko mēs varētu veicināt pateicoties tam, ka mums politiskā līmenī [ar Krieviju] jau ir ļoti labas attiecības,” uzsvēra mērs.

Taujāts, vai viņaprāt krīze Ukrainā ir tiktāl atrisinājusies, ka ES ir pamats atcelt sankcijas pret Krieviju, Ušakovs norādīja, ka pašlaik ES pausta nostāja, ka situācija Austrumukrainā ir tāda, lai vismaz varētu sākt atcelt daļu no sankcijām. “Turklāt, ja mēs runājam par sankcijām, tad viena lieta ir tāda, ka mums patiesībā ir problēmas ar kravas apgrozījumiem, ja mēs runājam par kravu plūsmu no visas Latvijas. Mums ir svarīgi, lai starpvaldību komisija atsāk savu darbu, lai atjaunotu kravu [plūsmu],” skaidroja Rīgas domes priekšsēdētājs.

Tāpat mērs uzsvēra, ka Latvijai īpaši jāstrādā ar investīcijām no Krievijas uzņēmēju puses – jāmēģina radīt pozitīvs politiskais fons, lai Latvijā atgrieztu investorus no Krievijas.

Ušakovs norādīja, ka Krievijas vicepremjera Arkādija Dvorkoviča RD apmeklējums, kā arī trešdien gaidāmā tikšanās ar Zemkopības ministru, ir ārkārtīgi svarīgs signāls, kas ļautu gatavoties Latvijas ražotājiem atgriezties Krievijas tirgū.

Savukārt Dvorkovičš atzina, ka pozitīvi vērtējama dialoga atjaunošanās starp Krieviju un ES, tostarp Latviju. Viņš norādīja, ka Krievija mēģinās atgūt savu pasaules tirgus daļu un sekmēt Latvijas produkcijas atgriešanos arī Krievijas tirgū, kas arī tuvākajās dienās tiks apspriests ar kolēģiem.

Krievijas vicepremjers arī piebilda, ka svarīgi ir arī turpināt Maskavas un Rīgas labu politisko, uzņēmējdarbības un kultūras attiecību sekmēšanu, jo attiecības iepriekšējos gados ir bijušas diezgan veiksmīgas.

Jau ziņoja, ka otrdien Rīgas Rātsnamā norisinājās Rīgas domes priekšsēdētāja Nils Ušakova un Krievijas vicepremjera neoficiālā tikšanās vicepremjera atvaļinājuma Latvijā ietvaros.

Informācija: BNS

Publicitātes foto

Saistītās tēmas: ekonomikapolitikaUšakovsziņas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube