Latvijas garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka karstajā Brazīlijas saulē svētdien Riodežaneiro olimpisko spēļu maratonā izcīnīja augsto 12. vietu, kamēr Ilona Marhele un Ariana Hilborna ierindojās attiecīgi 61. un 106. vietā.

Par čempioni tika kronēta Kenijas skrējēja Džemima Sumgonga, kura 42,195 kilometru garo distanci veica divās stundās 24 minūtēs un četrās sekundēs, bet Prokopčuka viņai zaudēja piecas minūtes un 28 sekundes, kas deva 12. pozīciju.

Prokopčuka distanci sāka mierīgi, pēc desmit veiktiem kilometriem līderēm zaudējot pusotru minūti un ierindojoties 67. vietā. Pēc pusdistances Prokopčuka bija pakāpusies par 20 pozīcijām, bet līderes dubultojušas savu pārsvaru. Arī turpinājumā Latvijas gargabalniece uzlaboja savas pozīcijas un finišēja 12. vietā.

Sudrabu izcīnīja Junise Džepkirui Kirva no Bahreinas, kura čempionei zaudēja deviņas sekundes, bet bronzas medaļas ieguvēja Mare Dibaba finišēja vēl 17 sekundes vēlāk.

Tikmēr Marhele finišā uzvarētājai zaudēja 16 minūtes un 58 sekundes, ierindojoties 61.pozīcijā. Savukārt Hilborna finišēja 26 minūtes un 46 sekundes aiz uzvarētājas, ieņemot 106.vietu.

Sumgonga šogad triumfēja Londonas maratonā. Kenijā dzimusī Kirva uzvarējusi iepriekšējos divos Nagojas maratonos, bet Dibaba pērn tika kronēta par pasaules čempioni.

Igaunijas maratonskrējējas māsas Leila, Līna un Lilija Luikas kļuva par pirmajām trīnēm, kuras startējušas olimpiskajās spēlēs. Visaugstāk no viņām finišēja Lilija, kura ieņēma 97. vietu, Leila finišēja 114. pozīcijā, bet Līna izstājās.

Kopumā maratona distances finišu sasniedza 133 skrējējas, bet 42,195 kilometrus nepieveica 23 sportistes.

Tieši 39 gadus vecā Prokopčuka ir Latvijas spēcīgākā garo distanču skrējēja. Līdz šim viņa piedalījusies trijās olimpiskajās spēlēs, bet iepriekšējo reizi to darīja pirms 12 gadiem Atēnās, veicot 10 000 metru skrējienu.

Turpmākajās reizēs viņa no dalības olimpiskajos maratonos izvairījās, sakot, ka sacensību norises vietās ir pārāk karsts.

Iepriekšējo reizi Prokopčuka maratonu skrēja aprīlī, kad izcīnīja ceturto vietu Bostonā, finišu sasniedzot pēc divām stundām 32 minūtēm un 28 sekundēm.

Prokopčuka ir 2005. un 2006. gada Ņujorkas maratona čempione, kā arī 2005. un 2015. gada Osakas maratona uzvarētāja.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: MaratonsOlimpiskās spēlesProkopčukaRio

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube