Bojāgājušo skaits 6,2 magnitūdu zemestrīcē, kas trešdienas rītā notika Itālijas vidienē, pieaudzis līdz vismaz 247 cilvēkiem, ceturtdien paziņoja Itālijas Civilās aizsardzības pārvalde.

Pastāv bažas, ka bojāgājušo skaits var vēl pieaugt, jo daudz upuru ir aprakti gruvešos, desmitiem cilvēku ir pazuduši bez vēsts un cerības viņus atrast dzīvus kļūst arvien mazākas.

“Tās ir sāpes, kurām nav robežu,” paziņoja Itālijas premjerministrs Mateo Renci, apmeklējot zemestrīces zonu. Renci arī uzsvēra, ka Itālijai tagad jāsolidarizējas, lai pārvarētu problēmas, ar ko tā saskārusies pēc šīs postošās dabas katastrofas.

Kā vēsta ASV Ģeoloģiskais dienests, zemestrīce notika trešdien plkst. 3.36 (plkst. 4.36 pēc Latvijas laika), un tai sekoja vairāk nekā 250 pēcgrūdienu. Tā bija jūtama arī Romā, kas ir apmēram 170 kilometru attālumā no zemestrīces epicentra, un visā Itālijas centrālajā daļā.

Zemestrīces epicentrs atradās desmit kilometrus uz dienvidaustrumiem no viduslaiku pilsētas Norčas, kura atrodas Perudžas provincē Umbrijas reģiona dienvidaustrumos, bet hipocentrs bija četru kilometru dziļumā. Tā skārusi trīs reģionus – Umbriju, Lacio un Marki.

No divām zemestrīces vissmagāk skartajām pilsētiņām Amatričes un Akumoli, kuras atrodas Lacio reģiona Rjeti provincē, ir izglābti 368 ievainoti un slimi cilvēki.

Markes reģionā vien zemestrīce atstājusi bez pajumtes vairāk nekā 1500 cilvēku, vēstīja Itālijas ziņu aģentūra ANSA.

Itālijas valsts raidkompānija RAI ziņoja, ka Amatričē gājuši bojā 112 cilvēku. Pilsētiņas mērs Serdžo Piroci sacīja, ka daudz cilvēku vēl ir iesprostoti drupās. “Mēs gatavojam vietu līķiem,” teica mērs.

Eiropas Savienība ir piedāvājusi palīdzību glābšanas darbiem pēc zemestrīces, tostarp pieeju satelītnavigācijas pakalpojumiem zemestrīces zonas labākai pārskatīšanai. “Mēs kā vienmēr solidarizējamies ar Itālijas nāciju un esam gatavi palīdzēt jebkādā veidā, kā vien spējam,” mikroblogu vietnē “Twitter” rakstīja Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: AmatričeItālijaZemestrīce

youtube icon
Abonēt youtube