Šodien Biķernieku kompleksajā sporta bāzē prezentēs Latvijas Pasta izdoto pastmarku, kas saistīta ar sporta infrastruktūru un autosporta attīstību Latvijā, informē Latvijas Pasts.

Jaunā pastmarka tiks prezentēta un zīmogota sporta bāzes birojā, Sergeja Eizenšteina ielā 4, Rīgā.

Pastmarkas prezentācija ar satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS), kā arī Latvijas Pasta, Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadības līdzdalību notiks plkst.13. Savukārt pirmās dienas zīmogošana risināsies visas dienas garumā, no plkst. 9 līdz 18.

Pastmarkas prezentācijas pasākumā piedalīsies arī Biķernieku novada bērni ar īpašu sveicienu Biķernieku trasei.

Pastmarka “Biķernieku trasei – 50″ izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 0,57 eiro, kas atbilst vienkāršas “A” klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Uz pastmarkas un aploksnes attēlotā Biķernieku kompleksā sporta bāze ir Baltijā lielākais šāda veida sporta centrs. Sporta bāzes komplekss kopumā apvieno sešas dažāda izmēra un seguma trases, kurās notiek auto, moto, riteņbraukšanas, dragreisa, drifta, spīdveja un citas sacīkstes.

Pirms 50 gadiem motosportisti atklāja Biķernieku kompleksās sporta bāzes pirmo kārtu, kam par godu risinājās arī sacensības moto meistarības 3580 metru garajā aplī. Savukārt 2016.gada jūlijā tika atklāta jaunuzbūvētā 1294 metrus garā rallijkrosa trase, kur šā gada oktobrī risināsies Latvijā līdz šim augstākā ranga autosporta sacensības – Starptautiskās Automobiļu federācijas organizētais pasaules rallijkrosa čempionāta desmitais posms “Neste World RX of Latvia“.

Informācija: BNS

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube