Demokrātu Baltā nama kandidāte Hilarija Klintone ciešot no pneimonijas jeb plaušu karsoņa un 11.septembra teroraktu atceres pasākumā esot pārkarsusi un atūdeņojusies, bet šobrīd labi atgūstoties, pavēstījusi politiķes ārste.

“Sekretārei Klintonei ir ar alerģiju saistīts klepus. Piektdien, padziļināti izmeklējot viņas ilgstošo klepu, viņai tika diagnosticēta pneimonija,” paziņoja ārste Līza Bardeika.

“Viņa sākusi lietot antibiotikas, un viņai ieteikts atpūsties un mainīt viņas grafiku. Šorīt notikušajā pasākumā viņa pārkārsa un atūdeņojās. Es tikko viņu izmeklēju, un viņa ir atguvusi šķidrumu un labi atgūstas,” piebilda ārste.

Jau vēstīts, ka Klintone svētdien agrāk pameta 11. septembra teroraktu piemiņas pasākumu Ņujorkā, jo esot sajutusies slikti. Video redzams, kā politiķe ar grūtībām un palīgu atbalstu iekāpj automašīnā, lai dotos prom. Ņujorkā tobrīd bija ļoti silts un mitrs, gaisa temperatūrai sasniedzot 28 grādus pēc Celsija.

Pāris stundas vēlāk Klintone, acīmredzami jūtoties labāk, iznāca pie reportieriem no savs meitas Čelsijas mājas.

“Es jūtos lieliski. Ņujorkā ir skaista diena,” viņa paziņoja.

Klintones kampaņas pārstāvis atklāja, ka “šobrīd tiek apsvērts”, vai politiķe piedalīsies iepriekš ieplānotā kampaņas pasākumā Kalifornijas štatā.

“Sekretāre Klintone šorīt tieši stundu un trīsdesmit minūtes piedalījās 11.septembra piemiņas ceremonijā, lai izrādītu cieņu un sasveicinātos ar vairāku bojāgājušo ģimenes locekļiem,” pēc Klintones došanās prom no atceres pasākuma pavēstīja viņas paŗstāvji, piebilstot, ka Klintone ceremonijas laikā pārkarsusi, tādēļ devusies uz meitas dzīvokli Ņujorkā un jau jūtas labāk.

Telekanāls “Fox News”, atsaucoties uz avotu tiesībsargājošās iestādēs, ziņoja, ka Klintonei bijusi “medicīniska epizode”.

Piemiņas ceremoniju apmeklēja arī ASV Republikāņu partijas Baltā nama kandidāts Donalds Tramps, kas ir Klintones sāncensis cīņā par ASV prezidenta amatu.

Šis incidents ir licis ar jaunu sparu pastiprināties spekulācijām par 68 gadus vecās demokrātu kandidātes veselības stāvokli.

Neraksturīgi sev, Tramps vēl nav komentējis Klintones veselības stāvokli. Pēdējās nedēļās nekustamo īpašumu magnāts un viņa atbalstītāji bija aktīvi veicinājuši uzskatu, ka demokrātu kandidātei ir nopietnas veselības problēmas. 2012. gadā Klintone vēdera vīrusa un atūdeņošanās dēļ zaudēja samaņu un guva smadzeņu satricinājumu. Klintones ārsti atklāja, ka politiķes smadzenēs atraduši trombu, un Klintone īslaicīgi cietusi no redzes dubultošanās. Pēc tam gan viņas veselības stāvoklis atzīts par labu.

Jau vēstīts, ka ASV svētdien pieminēja 15. gadskārtu kopš traģiskajiem 11. septembra teroraktiem, kuros islāma ekstrēmisti noslepkavoja gandrīz 3000 cilvēku.

 

 

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: 11.septembrisBNSKlontone

youtube icon
Abonēt youtube