Pēc viena gada pārtraukuma atkal notiks “Triobet” Baltijas līgas (BBL) kausa izcīņa, kas šoreiz 24. un 25. septembrī norisināsies Valmierā, paziņojuši sacensību rīkotāji.

Kausa izcīņa notiks pēc viena gada pārtraukuma, bet šoreiz tajā startēs mājinieki “Valmiera”/ORDO, kas ir pašreizējie Latvijas čempioni, “Ventspils”, Igaunijas čempioni Tallinas “Kalev”/”Cramo” un iepriekšējās sezonas labākā BBL vienība “Šiauliai” no Lietuvas.

Pirmajā pusfināla duelī 24. septembrī savā starpā Vidzemes olimpiskajā sporta centrā spēkosies “Ventspils” un “Šiauliai”, bet pēc tam tiks aizvadīts mačs starp mājinieci “Valmiera”/ORDO un “Kalev”/”Cramo”.

Cīņas par vietām turnīrā notiks 25. septembrī.

BBL kausa uzvarētāji saņems 5000 eiro lielu prēmiju.

Par iepriekšējā BBL kausa, kas norisinājās pirms diviem gadiem, ieguvējiem kļuva Latvijas komandas “Liepāja”/”Triobet” basketbolisti. Šis turnīrs norisinājies septiņas reizes, turklāt tam bijuši septiņi dažādi uzvarētāji. Tradīcija tiks turpināta arī šogad, jo neviena no dalībniecēm šo kausu līdz šim nav ieguvusi.

BBL kausa izcīņas tradīcija tika aizsākta 2008. gadā, bet no Latvijas komandām šo balvu izcīnījusi arī “VEF Rīga”, kas to ieguva 2011. gadā.

Šoreiz bez “Triobet” atbalsta turnīra norisei palīdzēs arī Valmieras klubu atbalstošā nekustamo īpašumu aģentūra ORDO.

Nākamās sezonas BBL pamatturnīrā piedalīsies kopumā 14 komandas – sešas no Latvijas un Igaunijas, bet divas no Lietuvas.

Nākamās sezonas regulārajā čempionātā 14 komandas būs sadalītas divās apakšgrupās. Katras grupas četras labākās vienības kvalificēsies astotdaļfinālam, kur tās spēkosies ar astoņām izliktajām komandām, kas plāno startēt Eirokausos – “Šiauliai” (Lietuva), “Tartu” (Igaunija), “Ventspils” (Latvija), Prieņu-Birštonas “Vytautas” (Lietuva), Panevēžas “Lietkabelis” (Lietuva), Utenas “Juventus” (Lietuva), Tallinas “Kalev”/”Cramo” (Igaunija) un Tallinas TLU/”Kalev” (Igaunija).

Jaunā BBL sezona sāksies 11. oktobrī.

Par iepriekšējās sezonas BBL čempioniem jau trešo gadu pēc kārtas kļuva “Šiauliai”, kas divu spēļu summā pieveica Tartu TU/”Rock”.

Lietuvas komandas turnīrā triumfējušas 11 no 12 norises reizēm, bet 2013. gadā to iespēja arī Latvijas vienība “Ventspils”.

Kopš 2012. gada turnīrā vairs nespēlē abas vadošās Lietuvas vienības Kauņas “Žalgiris” un Viļņas “Lietuvos rytas”, turklāt to vairs nedara arī Latvijas klubs “VEF Rīga”.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: BasketbolsBBLKauss

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube