Labklājības ministrija (LM) aicina vecākus pieteikt sociālajai rehabilitācijai bērnus, kam noteikta invaliditāte, informēja LM pārstāve Inita Kabanova.

Līdz 31.oktobrim 112 Latvijas pašvaldību sociālajos dienestos turpinās pieteikšanās, lai bērni ar funkcionāliem traucējumiem, kam ir noteikta invaliditāte, varētu saņemt sev nepieciešamo sociālo rehabilitāciju.

Kopumā katram bērnam no 2017. līdz 2022.gadam paredzēta iespēja bez maksas apmeklēt līdz pat četrus dažādus speciālistus, katru līdz desmit reizēm. Savukārt bērna likumiskie pārstāvji vai audžuģimenes šajā laikā bez maksas varēs apmeklēt līdz diviem dažādiem speciālistiem.

Kabanova skaidroja, ka sociālā rehabilitācija ir pasākumu kopums, kas palīdz bērnam sadzīvot ar saviem veselības traucējumiem, tikt galā ar ikdienu un mācīties dzīvot sabiedrībā. Sociālo rehabilitāciju veic tādi speciālisti kā, piemēram, psihologs, logopēds, reitterapeits, hidroterapeits. Tāpat būtisks ir arī atbalsts vecākiem, piemēram, psihologa vai rehabilitologa pakalpojumi, fizioterapija, izglītojošās atbalsta grupas, piebilda LM pārstāve.

Pēc pieteikšanās beigām – sākot no novembra – katra bērna ģimenei izdevīgā laikā speciālisti noteiks, kādus pakalpojumus bērnam būtu jāsaņem atbilstoši viņa vajadzībām. Izvērtēšana vidēji ilgs 2,5 līdz trīs stundas atkarībā no bērna spējām, turklāt šajā laikā ietverta arī saruna ar vecākiem, tādējādi bērns netiks pārāk noslogots.

Bezmaksas pakalpojumi būs pieejami 112 pašvaldībās, kas piedalās deinstitucionalizācijas procesā.

Attiecīgi pagaidām šī iespēja saņemt Eiropas Savienības (ES) fondu apmaksātus pakalpojumus nav pieejama bērniem, kuri deklarēti Rīgas, Jūrmalas vai Valmieras pilsētā un Jaunjelgavas, Līvānu, Zilupes vai Ciblas novadā, jo šīs pašvaldības vēl nav izlēmušas procesam pievienoties. Par pakalpojumiem, kurus saviem iedzīvotājiem sniedz šīs pašvaldības, iespējams uzzināt, vēršoties pašvaldības sociālajā dienestā.

Bezmaksas sociālās rehabilitācijas pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem tiek sniegti LM nodrošinātā deinstitucionalizācijas procesa laikā katrā plānošanas reģionā.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: invaliditāteministrijarehabilitācija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube