Nākamās sezonas “Olybet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) turnīrā tiks vērsta īpaša uzmanība pret sarunātajām spēlēm, preses konferencē piektdien norādīja šo sacensību direktore Lāsma Zandere.

“Esam sākuši vienu no lielākajiem projektiem Eiropā pret spēļu sarunāšanu. Tajā esam galvenā valsts, bet šajā projektā piedalās arī Lietuva, Igaunija, Somija un Zviedrija,” atklāja Zandere. “Tā ietvaros basketbola sabiedrībai notiks izglītojoši semināri, vairākas īpašas aktivitātes sadarbībā ar klubiem un, pats galvenais, spēļu monitorings.”

“Tiks pārbaudīta katra šo piecu valstu augstākās divīzijas spēle. Sadarbojamies ar totalizatoru likmju monitoringa kompāniju “Federbet”, kam pieejams gandrīz viss pasaulē notiekošais. Informāciju, vai konkrētajam mačam ir kādi riski, saņemsim jau pirms spēles. Tāpat arī pēc spēlēm uzzināsim, vai bijušas kādas problēmas,” izteicās Zandere.

Nākamajai sezonai LBL ieguvis sporta bāra “Olybet” vārdu, turklāt turnīrs tiks aizvadīts ar jaunām “Molten” ražojuma bumbām, kā arī pašlaik tiek veidots jauns ceļojošais čempionu kauss, kas tiks izmantots daudziem gadiem. Līdzšinējā trofeja dosies uz basketbola muzeju sporta namā “Daugava”.

“Prieks, ka LBL turnīram izdevies piesaistīt jaunus atbalstītājus. Neteiksim, ka ilgtermiņā, bet gan vidējā termiņā. Gan ar “Olybet”, gan ar “Lattelecom” panāktas vienošanās uz trim gadiem, kas garantē drošu līgas attīstību. Papildus iegūtie līdzekļi tiks novirzīti, lai komandām atvieglotu to finansiālo slogu. 25. sezona beidzās citādāk, nekā ierasts, “Valmiera”/ORDO komandai parādot, ka LBL čempioni var nākt ne tikai no Rīgas un Ventspils,” pauda Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins.

Nākamās sezonas LBL spēles trešdienās un sestdienās pārraidīs “Lattelecom” televīzijas kanāls “Best4Sport”, kas sola translēt arī Spānijas augstākās līgas (ACB) un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačus.

Tikmēr “OlyBet” sporta bāra pārstāvis un SIA “Ahti” valdes priekšsēdētājs Gints Pakārklis pauda prieku, ka izdevies vienoties ar LBL par šī turnīra sponsorēšanu.

“Jūtamies tiešām pagodināti par iespēju dot ieguldījumu Latvijas basketbola attīstībā. Lēmums nāca viegli, jo sadarbojamies jau trīs gadus,” norādīja Pakārklis, kurš slavēja LBS vadību par tās profesionālismu. “Basketbols un LBS attīstās, kas redzams pēc izlašu rezultātiem.”

Viena no vadošajām Latvijas basketbola komandām “VEF Rīga” šogad nolēmusi atgriezties pie prakses savas LBL mājas spēles aizvadīt reģionos, lai gan atsevišķas izvēlētās zāles neatbilst turnīra izvirzītajiem kritērijiem. Valts galvaspilsētas klubs savas mājas spēles iecerējis aizvadīt arī Mārupē un Saulkrastos, kur zāles neatbilst noteiktajiem standartiem.

Zandere šajā jautājumā atkārtoja iepriekš teikto – zālēm jāsaņem īpaša atļauja no “VEF Rīga” pretiniekiem. Ja viņi piekrīt spēlēt un uzskata, ka tas nav dzīvībai bīstami, mačus tur var aizvadīt. Tomēr LBS vadība izteica šaubas, vai tiks ļauts spēlēt Saulkrastos, kur ne tikai ir pie griestiem piekarināti grozi, kas ir galvenais rūpju objekts Mārupē, bet arī problēmas ar uzbrukuma laika pulksteni.

Iepriekšējā sezonā “VEF Rīga” mājas spēles aizvadīja Rīgā, bet pirms tam to darīja reģionos. Saulkrastos šī komanda plānojusi aizvadīt 9.novembra maču pret “Latvijas Universitāti”.

Gaidāmajā sezonā LBL sezonā startēs desmit komandas – “Valmiera”/ORDO, “VEF Rīga”, “Ventspils”, “Liepāja”/”Triobet”, “Jūrmala”/”Fēnikss”, “Valka”/”Valga”, “Jēkabpils”, “Barons kvartāls”, “Ogre”/”Kumho Tyre” un “Latvijas Universitāte”.

Gaidāmajā sezonā būs par vienu komandu mazāk nekā iepriekšējā, jo “Jelgavas” klubs neiesniedza pieteikumu noteiktajā termiņā, paužot nodomu startēt LBL otrās divīzijas čempionātā.

“VEF Rīga”, kas spēlēs arī VTB Vienotajā līgā, un “Valka”/”Valga”, kas piedalīsies arī Igaunijas čempionātā, LBL pamatturnīrā spēlēs divus apļus, aizvadot pa 18 spēlēm katra, bet astoņas citas komandas – arī FIBA Čempionu līgas dalībniece “Ventspils” – savā starpā spēlēs četrus apļus, kopā katrai no šīm komandām aizvadot pa 32 spēlēm.

Pirmās trīs spēles turnīrā tiks aizvadītas 28.septembrī, bet vēl divi mači notiks dienu vēlāk.

LBL pamatturnīrs ilgs līdz aprīļa vidum. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas komandas, bet Latvijas čempioni tiks uzzināti ne vēlāk kā līdz maija beigām.

LBL čempionātā valsts labākās vīriešu basketbola komandas piedalās kopš 1992.gada. Aizvadītajās 25 sezonās deviņas reizes čempionu titulu izcīnījusi “Ventspils”, astoņas reizes “Brocēni”, četras “VEF Rīga”, divas “Barons”, pa vienai “ASK Rīga” un “Valmiera”/ORDO.

Aizvadītajā sezonā “Valmiera”/ORDO finālsērijā sīvā cīņā ar 4-3 uzvarēja un no valsts čempionu troņa gāza “VEF Rīga” komandu.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: BNSLBLSezonaSpēles

youtube icon
Abonēt youtube