Aizvadītajā piektdienā redakcija “Washington Post” publicēja video ar ASV prezidenta kandidātu Donaldu Trampu. Video, kas tika uzņemts 2005. gadā, Tramps, braucot autobusā sarunājas ar Billiju Bušu. Mēs varam dzirdēt, ka Tramps atstāsta to, kā viņš mēģināja dabūt seksu no laulātās sievietes un lielās ar to, ka negaida dāmu piekrišanu: “ Kad tu esi zvaigzne, viņas ļauj darīt ar sevi visu, ko vēlies.”

Video kritizēja ne tikai Trampa pretinieki, bet arī viņa Republikāņu partijas atbalstītāji. Vēlāk politiķis ierakstīja video ziņojumu, kurā publiski atvainojas par saviem izteicieniem : “ Es nekad neesmu teicis, ka esmu ideāls un neizlikos par to, kas neesmu. Esmu runājis un darījis lietas, par kurām nožēloju, un vārdi, ko teicu tajā video, vairāk nekā desmit gadus atpakaļ – viena no tām lietām.”

Tomēr daudzas izdevniecības jau paspējušas reaģēt uz politiķa izteicieniem: TIME un Vox uzrakstījuši rakstu par to, kā Trampa izteicieni ietekmē vardarbības procesus, bet Kanādas žurnāliste Kellija Oksforda sociālajā tīklā Twitter palaidusi akciju ar haštagu #NotOkay: uzrunājot sievietes, dalīties ar stāstiem, kā viņām nācās saskarties ar vardarbību, mēģinot atmaskot statistikas sausos datus. Pirmo ziņu Oksforda uzrakstīja pati: kad viņai bija 12 gadi, vīrietis gados sāka viņu čamdīt autobusā, bet vēlāk uzsmaidīja.

Sākot ar aizvadīto piektdienu, tūkstošiem sieviešu no Twitter sāka dalīties ar nepatīkamām atmiņām. Oksforda ziņo, ka konkrētā laika periodā viņai ienākuši apmēram 50 tvīti minūtē. Akcijas dalībnieces atzīstas arī tajā, ka ilgu laiku nevarēja atrast sevī spēkus un dalīties ar stāstiem, jo vardarbību viņiem nācās pārciest vēl bērnībā, bet daudzi cieta no tuviem draugiem un pat ģimenes locekļiem.

 

Saistītās tēmas: #NotOkayTrampsTwitter

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube