Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktors šorīt iesniedzis atlūgumu, apstiprināja Kaspars Čerņeckis.

“Patlaban plašākus komentārus nesniegšu. Šo lēmumu pieņēmu ne pēc labas gribas, es biju spiests to darīt,” sacīja Čerņeckis.

Viņš norādīja, ka sīkāk atlūguma iemeslus varēs paskaidrot pēc tam, kad VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā parakstīs rīkojumu par viņa atbrīvošanu no amata.

Jau ziņots, ka šogad augusta beigās Administratīvā apgabaltiesa nolēma atstāt negrozītu Administratīvās rajona tiesas lēmumu, ar kuru Čeņecka pieteikums par rīkojuma, ar kuru viņš pārcelts amatā, atcelšanu un lūgums apturēt minētā lēmuma darbību atstāts bez izskatīšanas. Līdz ar to viņa sūdzība par šo lēmumu tika noraidīta.

Jūlijā Administratīvā rajona tiesa atstāja bez izskatīšanas Čerņecka pieteikumu par rotācijas rīkojuma apstrīdēšanu. Lai gan Administratīvā rajona tiesa pieņēma Čerņecka pieteikumu, tomēr, izskatot lūgumu par minētā rīkojuma darbības apturēšanu, secināja, ka pieteicējam vispirms ar apstrīdēšanas iesniegumu bija jāvēršas Finanšu ministrijā un tikai pēc tam, kad noslēdzies apstrīdēšanas process iestādē, būtu tiesības iesniegt pieteikumu tiesā, pārsūdzot Finanšu ministrijas pieņemto lēmumu. Līdz ar to tiesa secināja, ka Čerņecka pieteikums atstājams bez izskatīšanas.

Tā kā pieteicēja lūgums par minētā VID ģenerāldirektores rīkojuma darbības apturēšanu saistīts ar pamatprasījumu lietā, proti, šī rīkojuma atcelšanu, tad atstājams bez izskatīšanas arī lūgums par šī rīkojuma darbības apturēšanu, proti, pagaidu aizsardzības piemērošanu lietā.

Kā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzija, savā pieteikumā tiesai Čerņeckis esot norādījis, ka ir pārcelts bez paša piekrišanas, viņa ienākumi sarukuši par teju 160 eiro mēnesī, kā arī esot sagrauta viņa reputācija, jo rotācija publiski tiek saistīta ar vēlmi atbrīvoties no negodprātīgiem darbiniekiem.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) iepriekš pauda, ka Čerņeckis nav ticis galā ar pienākumiem, bet tagad pretojas izmaiņām. “Tas, ka viņš nav piekritis rotācijai uz ārpusi, ir pretdarbība. Tas, ka viņam nav iespējams strādāt kā vietniekam un dot norādījumus Muitas policijas un Finanšu policijas vadībai, skaidrs, ka viņš ar to nav apmierināts un gatavs tiesvedībai, to var uzskatīt par pretdarbību,” norādīja ministre.

Čerņeckis maija nogalē tika pārcelts amatā par VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktoru.

Kopumā dažādas rotācijas skāra 39 VID darbiniekus, tajā skaitā 22 dažāda līmeņa vadītājus.

Informācija: BNS

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube