Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktors Kaspars Čerņeckis ir atbrīvots no ierēdņa amata pēc paša vēlēšanās ar 28. oktobri, kas būs Čerņecka pēdējā darbadiena VID,  informēja VID Sabiedrisko attiecību daļā.

VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā 21. oktobrī ir akceptējusi Čerņecka iesniegto atlūgumu.

“Patlaban plašākus komentārus nesniegšu. Šo lēmumu pieņēmu ne pēc labas gribas, es biju spiests to darīt,” 21. oktobrī aģentūrai BNS sacīja bijušais VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Čerņeckis, kurš uz Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktora amatu tika pārcelts maija nogalē.

Viņš norādīja, ka sīkāk atlūguma iemeslus varēs paskaidrot pēc tam, kad pārtrauks darba attiecības ar VID.

Jau ziņots, ka augusta beigās Administratīvā apgabaltiesa atstāja negrozītu Administratīvās rajona tiesas lēmumu, ar kuru bez izskatīšanas atstāts Čerņecka pieteikums par rotācijas rīkojuma apstrīdēšanu. Līdz ar to viņa sūdzība par rajona tiesas lēmumu tika noraidīta.

Lai gan Administratīvā rajona tiesa pieņēma Čerņecka pieteikumu, tomēr, izskatot lūgumu par pārcelšanas rīkojuma darbības apturēšanu, secināja, ka viņam vispirms ar apstrīdēšanas iesniegumu bija jāvēršas Finanšu ministrijā un tikai pēc tam, kad noslēdzies apstrīdēšanas process iestādē, būtu tiesības iesniegt pieteikumu tiesā, pārsūdzot Finanšu ministrijas pieņemto lēmumu. Līdz ar to tiesa secināja, ka Čerņecka pieteikums atstājams bez izskatīšanas.

Tā kā pieteicēja lūgums par minētā VID ģenerāldirektores rīkojuma darbības apturēšanu saistīts ar pamatprasījumu lietā, proti, šī rīkojuma atcelšanu, tad atstājams bez izskatīšanas arī lūgums par šī rīkojuma darbības apturēšanu, proti, pagaidu aizsardzības piemērošanu lietā.

Kā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzija, savā pieteikumā tiesai Čerņeckis esot norādījis, ka ir pārcelts bez paša piekrišanas, viņa ienākumi sarukuši par teju 160 eiro mēnesī, kā arī esot sagrauta viņa reputācija, jo rotācija publiski tiek saistīta ar vēlmi atbrīvoties no negodprātīgiem darbiniekiem.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) iepriekš pauda, ka Čerņeckis nav ticis galā ar pienākumiem, bet tagad pretojas izmaiņām. “Tas, ka viņš nav piekritis rotācijai uz ārpusi, ir pretdarbība. Tas, ka viņam nav iespējams strādāt kā vietniekam un dot norādījumus Muitas policijas un Finanšu policijas vadībai, skaidrs, ka viņš ar to nav apmierināts un gatavs tiesvedībai, to var uzskatīt par pretdarbību,” norādīja ministre.

Čerņeckis maija nogalē tika pārcelts amatā par VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktoru.

Kopumā dažādas rotācijas skāra 39 VID darbiniekus, tajā skaitā 22 dažāda līmeņa vadītājus.

 


Info: BNS

Foto: pexels

Saistītās tēmas: Kaspars ČerņeckisPēdējāDarbaDienaVID

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube