Itālijas vidieni svētdien rīta agrumā satricinājis 6,6 magnitūdu stiprs pazemes grūdiens, kas bijis jūtams no Romas līdz Venēcijai. Tiek ziņots par sagruvušām ēkām, un Itālijas Civilās aizsardzības departaments sācis pārbaudīt, vai nav cietušo.

 

Zemestrīce sākās plkst 7.40 pēc vietējā laika (8.40 pēc Latvijas laika), tās epicentrs atradās netālu no nelielās Norčias pilsētiņas Umbrijas reģionā.

“Viss ir sagruvis, redzu ceļamies dūmu stabus, tā ir katastrofa,” žurnālistiem sacījis nelielā gleznainā Usitas ciema mērs Marko Rinaldi. “Es pats gulēju mašīnā un redzēju, kā tā elle sākas.”

Ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka Norčiā sagruvusi Sv.Benedikta bazilika un Sv. Marijas katedrāle. Itālijas “Sky News 24” pārraidītajos kadros redzams, kā mūki klusā lūgšanā nometušies ceļos pie Sv.Benedikta statujas, apkārt sastājušies vietējie ļaudis.

No vairākām tuvējām pilsētiņām un ciemiem pēdējo dienu laikā liela daļa iedzīvotāju evakuējušies, jo aizvadītās trešdienas vakarā Itālijas centrālo daļu jau satricināja trīs pazemes grūdieni, spēcīgākais no tiem 6,1 magnitūdu stiprs. Tiem sekoja vairāki simti vājāku pēcgrūdienu. Daļa cilvēku pametuši mājas un nakšņo automašīnās, citi pārcēlušies uz piekrastes rajoniem. 24.augustā liela zemestrīce šajā kalnainajā, seismiski jutīgajā reģionā prasīja gandrīz 300 cilvēku dzīvības.

 


Info: BNS

Foto: pixabay

Saistītās tēmas: ItālijaMarko RinaldiZemestrīce

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube