SEB grupas līzinga kompānija “SEB līzings” aizdevumos jaunu automašīnu iegādei šogad deviņos mēnešos izsniegusi 39,8 miljonus eiro, kas ir par 76% vairāk nekā gadu iepriekš, pavēstīja “SEB bankas” komunikācijas projektu vadītāja Jeļena Riļejeva.

Tostarp “SEB līzinga” privātpersonām piešķirto aizdevumu apmērs jaunu auto iegādei šogad deviņos mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu pieaudzis par 69%, savukārt juridiskām personām piešķirto aizdevumu apmērs audzis par 78%. “SEB līzinga” tirgus daļa jauno auto finansēšanā ir 26%.

“Jau kopš pagājušā gada novērojam pieaugošu iedzīvotāju un uzņēmēju pieprasījumu pēc jauniem auto. To var skaidrot ar iedzīvotāju pozitīvo noskaņojumu un joprojām stabilo finansiālo stāvokli uzņēmumos, kā arī gatavību ieguldīt tādos standarta pamatlīdzekļos kā autotransports. Protams, būtiska loma šogad bija darījumam ar Valsts policiju – konkursa rezultātā “SEB līzings” sadarbībā ar SIA “Transporent” ir sācis jauno auto piegādi Valsts policijas vajadzībām. Šogad policijas rīcībā nodotas 366 jaunas “Opel”, “Kia”, “Ford” un “Fiat” marku automašīnas. Saskaņā ar līgumu vēl 107 automašīnas Valsts policija saņems 2017.gada augustā,” sacīja “SEB līzinga” vadītāja Jeļena Gavrilova.

Pēc “SEB līzinga” datiem, populārākie jauno auto modeļi šogad ir “Opel Mokka”, “Kia Cee’d”, “Volkswagen Golf”, “Voklswagen Passat” un “Opel Insignia”. Savukārt pieprasītākie mazlietotu spēkratu modeļi ir “Volkswagen Passat”, “Audi A4”, “Toyota Avensis”, “Volkswagen Golf” un “Volvo XC60”.

2016.gada septembra beigās “SEB līzinga” piešķirtais aizdevumu apmērs sasniedzis 90,5 miljonus eiro, kas ir par 9% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

“SEB līzinga” vienīgā īpašniece ir “SEB banka”. 2015.gadā “SEB līzinga” peļņa bija 2,95 miljoni eiro, kas ir par 50,9% vairāk nekā 2014.gadā, savukārt kompānijas ieņēmumi palielinājās par 2,1% un bija 8,094 miljoni eiro.


Informācija: BNS

Saistītās tēmas: aizdevumsBankajauna auto iegādeseb

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube