“Kas sasodīts ir Aija Barča? Ak, deputāte! Sen? Jā, diezgan sen. Ko viņa jauku ir sadarījusi? Hm, nav ne mazākas nojausmas.”Tieši šādas pārdomas radās uzņēmējam Oskaram Polmanim pēc deputātes Aijas Barčas visnotaļ skarbajiem paziņojumiem par nekam nederīgajiem uzņēmējiem, kas nespēj nomaksāt visus Barčas nolemtos nodokļus.

Barča savā intervijā apgalvoja: “Ja uzņēmējs nespēj samaksāt nodokli par savu darbinieku, tad es nesaprotu, kas tas vispār ir par uzņēmēju!” Šādi izteikumi sadusmoja teju katru uzņēmēju.

“Jā, mani tas aizvainoja, jo balsi kārtējo reizi ir pacēlusi persona, kas daudzus gadus ir barojusies no valsts budžeta naudas. Jā, tieši tāpat kā lielākā daļa ierēdniecības dažādos dienestos un institūcijās, arī Barča ir spogulis neizpratnei, no kurienes viņas kontā rodas nauda. Nē, nē, ne no Valsts Kases, bet gan visiem tiem cilvēkiem, kas strādā privātajā sektorā. Jā, tieši uzņēmēji un viņu kolēģi (privātā sektora darba ņēmēji) ir tie, kas šai Aijai Barčai 2015. gadā sameta 46 007 EUR (Alga saeimā: EUR 3’261 EUR mēnesī, pensija 572 EUR mēnesī (tagad padomājam, cik saņem lielākā daļa mūsu vecāku)).

Kā raksta Polmanis, tad noskaidrots, ka Aija Barča ir izbijusi latviešu valodas skolotāja, kas politikai pievērsusies 1993. gadā. Pirmo reizi Saeimā iekļuva 1997. gadā LSDSP sarakstā. Pēc 8. Saeimas vēlēšanām, Barča netika ievēlēta un savas darba gaitas uzsāka Liepājas sociālajā dienestā un administrācijā, gada laikā nopelnot apmēram 20 tūkstošus latu (aptuveni 28 500 eur jeb 2 375 mēnesī).  2006. gadā Barča atkal iekļuva Saeimas krēslos Tautas partijas sarakstā. Kopš 2006. gada Barča savu ikdiena pavada Saeimā, un šobrīd pārstāv ZZS.

Pēc publiski pieejamās informācijas – deputāte Barča 13 gados, ko ir pavadījusi Saeimas kabinetos un zālēs, ir nopelnījusi algā 326 160 EUR. Savukārt par “lielajiem pārdzīvojumiem”, pametot dzimto Liepāju, kompensācijā par dzīvokļa nomu ir saņēmusi ~ 72 500 EUR. Par šo summu viņa visus gadus ir nomājusi dzīvokli no Teiksmas Kļementjevas, kas starp citu ir “Saskaņas” deputāta Andreja Kļementjeva māte. “Mēs taču visi zinām, cik maksā dzīvoklis Rīgā. Un kādu tieši dzīvokli ir iespējams iegādāties par 72 500 EUR?” raksta Polmanis.

“Un tas nebūt nav viss. Tā kā Barčas kundze vairs nav nekāda jaunā lēdija un viņa ir dikti pūlējusies valsts labā, viņai jau pienākas arī pensija. Un tā arī nav nekāda pieticīgā. Kopš 2006. gada, kad nopelniem bagātai deputātei tika piešķirts pensionāres statuss, viņai no VSAA budžeta izmaksāti nieka 54 109 EUR. Interesanti, ka desmit gados, kopš Barčas kundze saņem pensiju, viņas pensijas apjoms gadā ir pieaudzis par aptuveni 70%. Vai zināt, kādu pensionāru, kuram tik raženi ir kāpusi pensija?” visnotaļ sašutis raksta uzņēmējs.

“Kas no šī visa ir secināms? Tātad kopš ir pieejamas amatpersonas deklarācijas (tas ir 2000. gads) par darbu Saeimā Barčas kundze no Valsta Kases ir saņēmusi gandrīz 400 000 EUR. Šis cipars liek uzdot tādu vienkāršu jautājumu – Barčas kundze – ko Jūs esat labu paveikusi Latvijas labā par 400 000 EUR, ja neskaita uzņēmēju kaunināšanu šajā nedēļā? Un, lai tā bilde paliktu pavisam šķība un nepatīkama, paņemsim vidējo statistisko algu, kas pēc CSP datiem Latvijā ir 818 EUR (bruto), kas nozīmē, ka par šo algu valsts budžetā mēnesī būtu jānonāk 430,36 EUR. Attiecīgi sanāk, ka, lai viens cilvēks varētu nomaksāt Barčas kundzes politisko darbošanos, viņam būtu jāstrādā 929 mēnešus jeb 77 gadus. Bet, ja saņemat noteikto minimālo algu 370 EUR, tad būtu jāstrādā 2162 mēnešus jeb 180 gadus.
Un tagad es teikšu tā – ziniet, Barčas kundze, par saviem darbiniekiem es mēģināšu visu nomaksāt, bet Jūsu izklaides Saeimā es gan nevaru atļauties, tādēļ esiet tik laipna un nolieciet mandātu. Es nevēlos Jūs vairs redzēt! “


Avots

Saistītās tēmas: Aija Barčanodokļiuzņēmēji

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube