Latvijas Nacionālajā teātrī režisors Valdis Lūriņš iestudē Annas Rancānes lugu “Bišumāte un vilkacis”, informēja teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča.

“Bišumāte un vilkacis” ir 2016.gada Latvijas Nacionālā lugu konkursa laureāte. Iestudējuma pirmizrāde notiks 4.decembrī.

Rimšēviča informēja, ka izrāde ir stāsts par dzīvi Latgales pierobežā. Par pagātni, kura joprojām vāja, par meliem, ikdienu un neprātīgu vēlmi pēc mīlestības, kas vienīgā spēj piepildīt reizēm nepanesamo dzīvi.

“Vieta, kur varētu būt satikušies lugas varoņi, nav īsti noteikta, varbūt tā ir mazā pierobežas pilsētiņa Kārsava ar savu kādreiz slaveno kafejnīcu “Karpati” – nez vai fototapete ar kalnu attēlojumu pie kafejnīcas gala sienas vēl ir saglabājusies -, tā varētu būt arī Viļaka, kur 20.gadsimta 90.gados nevienam nevajadzības dēļ darbu izbeidza vienīgais benzīntanks. Tā varētu būt Zilupe vai Piedruja, bet tas nav svarīgi, svarīga ir tikai šī robežas līnija uz ģeogrāfiskās kartes un pierobežas izjūta cilvēkos. Attālums no centra, kas rada perifērijas sajūtu. Vientulība, atstumtība, mazvērtības kompleksi, cenšanās būt labākiem, jo tad tevi mīlēs. Sapnis par kādu siltu roku tavējā, kaut vai tikai pagājušā gadsimta 70.-80.gadu skolas bērnu iemīļotajā rotaļā “Kalimbamba”, kas bija arī labs veids, kā neveikli izteikt savas pirmās jūtas un simpātijas,” skaidroja Rancāne

Izrādes lomās ir Marija Bērziņa, Daiga Gaismiņa, Lāsma Kugrēna, Ilze Rudolfa, Mārtiņš Brūveris, Gundars Grasbergs, Ivars Kļavinskis, Mārtiņš Egliens, Mārcis Maņjakovs, Voldemārs Šoriņš, Uldis Norenbergs, Normunds Laizāns, Jānis Āmanis, Kaspars Aniņš un Valdis Zilveris.

Izrādes scenogrāfs ir Oskars Deģis, kostīmu māksliniece – Jurate Silakaktiņa, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, video inženieris – Toms Zeļģis. Izrādē izmantoti Lindas Ģībietes videomateriāli.


Info, foto: BNS

youtube icon
Abonēt youtube