Decembrī Valmieras drāmas teātrī pirmo reizi uz Latvijas teātra skatuves būs iespēja noskatīties Šarlotes Brontē pasaulslavenā romāna “Džeina Eira” iestudējumu, informēja Valmieras drāmas teātra literārās daļas vadītāja Madara Rutkēviča.

Iestudējuma pirmizrāde notiks 15.decembrī Valmieras teātra Lielajā zālē. Izrādes režisors ir Reinis Suhanovs, bet galvenajās lomās spēlēs Inga Apine (Džeina Eira) un Ivo Martinsons (misters Ročesters).

“Izrāde ir mākslinieciski psiholoģisks pētījums par cilvēka jūtu dabu. Stāsta uzsvaru esmu licis uz divu – Džeinas Eiras un mistera Ročestera – dzīves apbrāztu un cilvēcisko attiecību siltuma pieviltu cilvēku neprātīgajām alkām un bailēm vienam no otra. Respektējot rakstnieces romāna gotiskā stila iezīmes, izrādē nozīmīgu vietu ieņems cilvēka kompleksu, atmiņu, ilgu, zemapziņas un sapņu pasaule,” par topošo izrādi stāsta režisors Reinis Suhanovs.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfe Evija Pintāne, kostīmu mākslinieki Mareunrol`s, komponists Jēkabs Nīmanis un gaismu mākslinieks Kevins Vins-Džonss (Lielbritānija).

Pārējās lomās būs Rūta Dišlere, Januss Johansons, Agris Māsēns, Māra Mennika, Kārlis Neimanis, Skaidrīte Putniņa, Agnese Rutkēviča, Madara Rutkēviča, Krišjānis Salmiņš, Megija Dzene, Anete Kalniņa.

Saistītās tēmas: Džeina EiraIzrādeTeātris

youtube icon
Abonēt youtube