Runāsim atklāti – matu veidošanas ierīces, pie tam labas, ir liels un nopietns ieguldījums mūsu skaistumkopšanā. Augstas klases matu fēns pasargā matus no apdegšanas un sniedz īpašu spīdumu, tomēr maksā prāvu summu. Tad kādēļ tā kopšanai nepievērs pienācīgu uzmanību? 

Šeit būs 4 vispopulārākās kļūdas, kuras pieļaujam uzglabāšanā un vispārējā ierīču kopšanā.

1. Ierīces vadu lepni aptinam ap rokturi

Sāksim ar to, ka ierīču vadi ir elektriskie vadi, tas nozīmē, savā ziņā bīstami. To nepārtraukta tīšana ap fēna rokturi ir liela kļūda, tie var sabojāt pašu ierīci un vadu, sapinoties un visādi citādi salokoties. Tā vietā, lai vadu tītu ap ierīci, paņem to rokās un ar “turp un atpakaļ” kustībām to saloki un sastiprini, piemēram, ar matu gumiju. Un smuki, kārtīgi ieliec skapī.

2. Nepienācīgi notīri matu taisnotāju

Ar laiku katrs matu taisnotājs ap sevi savāc dažādus netīrumus. Katru reizi, kad taisno matus, tu noteikti tajos iesmidzini dažādus līdzekļus, kas tos pasargā no karstuma, tomēr tajā pašā laikā matu taisnotājs uzņem no matiem eļļas un netīrumus, tos uzkrājot taisnotāja plākšņu malās. Regulāri tīri matu taisnotāja plātnes un malas ar spirtu un vates plāksnītēm. Vēl viens labs variants ir uzreiz pēc taisnošanas, kamēr ierīce silta, notīri tās virsmas ar mitru dvieli (bet, ne slapju). Uzkrājušies netīrumi skaisti nonāks nost.

3. Aizstāj savu karstumizturīgo cimdu ar parastu

Atceries, katra lieta paredzēta savam nolūkam. Tā ir arī ar cimdiem. Neaizstāj savu karstumizturīgo cimdu ar parastu cimdu. Neilona un vilnas cimdi nepasargās tevi no apdegumiem. Vēl ļaunāk, tie var piekust pie ierīces, radot nepatīkamas sekas – apdegumus vai sabojātu ierīci. Sauss kokvilnas audums ir laba alternatīva. Tomēr pārliecinies, lai tas ir sauss, jo mitra lupatiņa uzkarsīs ātrāk.

4. Nekad neesi iztīrījusi savu matu fēnu

Jūti, ka no fēna nāk nepatīkama smaka? Visdrīzāk nepieciešama tā tīrīšana. Aizsērējusi atgaisošanas atvere var mazināt fēna efektivitāti un sākt bojāt matus. Netīrumi un dažādi putekļi var tikt pūsti atpakaļ ventilatorā, kas bojā fēna gaisa plūsmas temperatūru un ātrumu.
Kā to iztīrīt? Atver fēna aizmugures vāciņu un ar zobu suku no fēna filtra notīri putekļus un citus sakrājušos netīrumus. Eksperti iesaka šo procesu atkārtot ik pēc pāris mēnešiem.
Labās ziņas, dažiem fēniem ir metāla filtri, kurus vienkārši var noslaucīt.

Saistītās tēmas: kopšanamatu fēnsmatu taisnotājsskaistums

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube