“Grindeks” īpašnieks Kirovs Lipmans paziņojis, ka jau tuvākajā laikā nolēmis pārcelt farmācijas kompāniju prom no Latvijas. To viņš pavēstīja pēc tam, kad nodomus samazināt ražošanas plānus Latvijā atklāja uzņēmums “Severstal Distribution” , informē portāls puaro.lv.

“Man te viss ir pieriebies!”  tā Lipmans reiz teicis intervijā “Dienas Bizness”. “Teikšu jums atklāti: es brīnišķīgi saprotu “Severstal” īpašnieku motivāciju. Tāda attieksme pret mani personīgi un biznesu kopumā spiež mani “tīt makšķeres” prom no Latvijas. Es vienmēr esmu bijis šīs valsts patriots. Ko tik visu esmu darījis tās labā! Bet man pat “paldies” neviens nekad nav pateicis. Atzīšos godīgi, es esmu apvainojies uz Latviju. Iemesls tam ir gan Liepājas metalurgs, gan federācija, gan daudz kas cits,” teic Lipmans.

Portāls puaro.lv gan norāda, ka pirms kāda laika Lipmans ir teicis, ko absolūti citu. Lai cik grūti arī klātos, viņš savu uzņēmumu “Grindeks” no Latvijas prom nepārcels, bija pārliecināts Lipmans.

2010. gada intervijā reiz bija teicis:

“Pēc manām domām, pati doma par aiziešanu no Latvijas – tā ir mūsu komersantu neprasme pielāgoties krīzes apstākļiem, kuros vienmēr nākas saskarties ar skarbāku bankas kredītu izsniegšanas politiku, energoresursu sadārdzināšanos un nekustamā īpašuma tirgus sabrukumu. Amerika piedzīvo pacēlumus un kritumus ik pēc katriem 5–6 gadiem, un neviens par to nebrīnās. Biznesa stratēģiju ir jāveido gudri un jānodrošinās, nevis jābēg prom no valsts.” 

Taču atagd, kā norāda “Dienas Bizness”, Lipmana domas ir krasi mainījušās.

“Es plānoju “Grindeks” pārcelt prom no Latvijas. Esmu tam jau nolūkojis pāris vietu, šobrīd tās izvērtēju. Kad tas notiks? Ļoti drīz, es nudien nedomāju gaidīt vēl gadiem ilgi. Piesienas visam pēc kārtas, visādām nenozīmīgām lietām, visi tie kantorīši – knabi, fuktuki – man jau ir līdz kaklam. Man ir viens no vadošajiem uzņēmumiem valstī, kurā ir simtiem darba vietu, bet attieksme pret mani ir tāda. Es jūtos apvainojies un nespēju vairs ilgāk to paciest.” teica uzņēmējs.

Biržā “Nasaq Rzdiga” “Grindeks” 2016. gada pirmo deviņu mēnešu nerevidētie konsolidētie finanšu pārskati liecina, ka koncerna apgrozījums 2016. gada pirmajos deviņos mēnešos bija 72,4 milj. eiro, kas ir par 8,9 milj. eiro vai par 14% vairāk nekā 2015. gada pirmajos deviņos mēnešos.

Kā jau kļuvis zināms iepriekš, ņemot vērā to, ka rūpnieciskā ražošana Latvijā kļūst aizvien dārgāka nemitīgi paaugstināto nodokļu un dažādu nodevu ieviešanas dēļ, tirdzniecības – ražošanas uzņēmums SIA “Severstal Distribution” pieņēma lēmumu samazināt ražošanas plānus Latvijā, inoformē puaro.lv.

Avots

Saistītās tēmas: Grindekskirovs lipmansSeverstal Distribution

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube