Uzņēmumi “Facebook”, “YouTube”, “Microsoft” un “Twitter” otrdien paziņojuši par kopīgas datubāzes izveidošanu teroristu propagandas identificēšanai.

Lai cīnītos pret ekstrēmistu propagandas izplatīšanos sociālo mediju platformās, tiks izveidota kopīga datubāze, kurā paredzēts uzglabāt unikālos digitālos “pirkstu nospiedumus”, kurus atstāj saturs, kas atzīts par terorisma propagandu.

“Mēs ceram, ka šīs sadarbība novedīs pie lielākas efektivitātes,” teikts uzņēmumu izplatītajā kopīgajā paziņojumā.

Vācijas valdības amatpersonas apgalvo, ka sociālie mediji ir pārāk lēni nelegālā satura dzēšanā, un brīdinājušas, ka tiem var tikt piemērotas sankcijas. Arī citas Rietumu valdības pastiprinājušas spiedienu uz sociālo mediju gigantiem, prasot aktīvāku vēršanos pret terorisma propagandas izplatīšanu sociālajos tīklos.

“Facebook” preses pārstāve atklāja, ka jaunā kopīgā programma sāksies 2017.gada sākumā un vērsīsies pret “visredzamāko” terorisma propagandas saturu, piemēram, video, kuros tiek vervēti jauni kaujinieki un fiksēta galvu nogriešana.

“Kopš 2015.gada vidus mēs esam slēguši vairāk nekā 360 000 kontus par tvitera politikas pārkāpšanu,” savukārt norādīja “Twitter” pārstāve.

“Liela daļa šo kontu aizvākti tehniskiem līdzekļiem,” viņa piebilda.

“Facebook”, “YouTube”, “Microsoft” un “Twitter” paziņojuši, ka nākotnē domā piesaistīt šai iniciatīvai arī citus uzņēmumus.

Saistītās tēmas: FcebookMicrosoftPret terorismuTwitter

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube