Latvijas skeletonisti, boikotējot nākamā gada pasaules čempionātu skeletonā, cīnās par taisnību, nevis naudu vai tituliem, intervijā portālam “Sovsport.ru” atklāj pasaules titulētākais skeletonists Martins Dukurs.

Latvijas skeletona komanda svētdien paziņoja, ka boikotēs februārī gaidāmo pasaules čempionātu, ja tas norisināsies Krievijā, jo šī valsts tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

“Lēmums tika pieņemts jau vasarā, līdz ar to te nav runa par politiku vai Ričarda Maklarena otro ziņojumu. Mēs nevēlamies piedalīties sacensībās, nebūdami pārliecināti, ka sacenšamies godīgos apstākļos ar godīgiem konkurentiem. Tāpat nav palikušas gandrīz nekādas šaubas par to, ka Krievijas sportisti lieto dopingu,” teica Dukurs.

Vainīgo uzvārdi pagaidām vēl nav atklāti, taču Krievijas mediji ziņo, ka starp dopinga lietotājiem ir arī krievu skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kurš Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja zeltu, atstājot uzreiz aiz sevis Martinu Dukuru. Ceturtajā vietā toreiz bija Tomass Dukurs.

“Nevaru viņu vainot, jo oficiāli dopinga lietošana nav pierādīta. Tomēr ticam tai informācijai, ko savā ziņojumā raksta Maklarens. Pret Aleksandru un pārējiem Krievijas sportistiem attiecos labi,” uzsvēra Dukurs.

Tāpat latviešu skeletonists atzīmē, ka viņam patīk Soču trase un viņš ar lielāko prieku tajā vēlreiz sacenstos.

“Tomēr tur nav jautājums par naudu vai tituliem. Mēs vēlamies cīnīties par taisnību. Federācijas un mana pozīcija ir tāda, ka esam par tīru sportu. Varu samierināties ar svarīgu sacensību izlaišanu, taču nevaru būt mierā ar to, ka sacenšos uz netaisnīgiem noteikumiem,” stāstīja Dukurs.

Tāpat kā Martins, arī viņa vecākais brālis Tomass un pārējā komanda atbalsta pasaules čempionāta boikotēšanu.

“Tā nav, ka federācija šo lēmumu pieņēma, nekonsultējoties ar mums. Ar mums sazinājās un jautāja viedokli šajā jautājumā. Kopīgi izlēmām, ka tādu lēmumu atbalstīsim,” atklāja Dukurs.

Dukurs ar Tretjakovu sacenšas apmēram 15 gadus, taču tuvas draudzīgas attiecības abiem skeletonistiem neesot.

“Tretjakovs ir lielisks cilvēks. Ļoti pieticīgs un mierīgs. Ja godīgi, kad pirmo reizi uzzināju, ka viņš varētu būt iepīts šajā dopinga skandālā, uzreiz tam nenoticēju. Domāju, ka viņš pat varētu nezināt, ka lietojis dopingu. Kamēr nav oficiālas informācijas, neko nevēlos apgalvot. Tomēr, ja izrādīsies, ka Tretjakovs ir iejaukts šajā skandālā, nav izslēgts, ka viņš kļuvis par sistēmas upuri,” secināja Dukurs.

Kā stāsta latviešu skeletonists, viņa pašmērķis nav iegūt olimpisko zelta medaļu, kas pienāktos Tretjakova diskvalifikācijas gadījumā.

“Protams, katra sportista mērķis ir uzvarēt olimpiskajās spēlēs. Tomēr patlaban nedomāju par zelta medaļu un pārējo, kas ar to saistīts. Man ir vajadzīga taisnība. Ja Tretjakovs uzvarēja godīgi, nekādu problēmu. Tikai priecāšos par viņu. Tomēr ja uzvarēja negodīgi, par to ir jāzina,” skaidroja latvietis.

Tāpat Dukurs minēja, ka skeletonistu līdzjutēji ar sapratni attiecas pret gaidāmo boikotu.

“Protams, visi vēlas just līdzi saviem sportistiem, cerēt uz uzvarām un priecāties par panākumiem. Tomēr arī patlaban mūs atbalsta. Izlaižot čempionātu, pasaule no tā nesabruks. Toties visi saprot, kāpēc mēs tā darām. Saprotiet mūs, runa nav par politiku, attiecībām ar Krieviju vai krievu sportistiem. Mēs gribam, lai skeletons būtu tīrs un godīgs, un visi varētu piedalīties uz līdzvērtīgiem noteikumiem. Ja tā vārdā jāizlaiž sezonas galvenās sacensības, tad tā tam ir jābūt,” stāstīja Dukurs.

Skeletona komandas pārstāvji jau iepriekš publiski nebija slēpuši ideju boikotēt pasaules čempionātu, turklāt iespēju nebraukt uz planētas meistarsacīkstēm pieļauj arī citu valstu sportisti, tai skaitā arī pēdējās sezonās progresējušie dienvidkorejieši.

Nav izslēgts, ka Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) varētu izvēlēties citu pasaules čempionāta norises vietu, taču starptautiskā federācija ar lēmuma pieņemšanu nesteidzas un pagaidām atturas no jebkādiem komentāriem šajā jautājumā.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir ieteikusi ziemas sporta veidu federācijām sacensības no Krievijas pārcelt uz citām vietām. SOK, piemērojot sankcijas, apņēmās neorganizēt un neatbalstīt Krievijā paredzētās sacensības. Sākotnēji šīs sankcijas tika piemērotas līdz šī gada beigām, bet nupat tās pagarināja uz nenoteiktu laiku.

Pasaules čempionātam bobslejā un skeletonā Sočos jānorisinās 2017.gada februāra otrajā pusē.

Martins Dukurs ir iepriekšējo divu gadu pasaules čempions, turklāt savas karjeras laikā 32 gadus vecais sportists planētas meistarsacīkstēs triumfējis četras reizes. Tāpat viņš 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos izcīnīja olimpisko spēļu sudrabu. Zīmīgi, ka abas reizes šajās Olimpiādēs ceturtais palika Tomass Dukurs.

Saistītās tēmas: Dopingsdukursskeletons

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube