Ziemas olimpiskās spēles šogad izrādījās emocionāli smags pārbaudījums mūsu skeletonistiem.  Pirms LTV raidījuma 1:1 ar Daiņa Dukura piedalīšanos, šķita, ka būs šīs sporta dinastijas ēras beigas aktīvajā sportā. Sporta fani var uzelpot, jo kā atzina pats Dukurs – plinte nav mesta krūmos un šobrīd ir sācies darbs, lai gatavotos jaunajai sezonai.

 

Arī ilggadējais pasaules skeletona līderis Martins Dukurs jau izmēģina jaunu tehniku Siguldas trasē, Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” otrdien pastāstīja skeletona izlases galvenais treneris Dainis Dukurs. Martinam finišs olimpiskajās spēlēs pēc neveiksmīga pēdējā brauciena bija smags. Tomēr jau nākamajā dienā pēc Martina atgriešanās mājās tika zīmētas jaunas skeletona detaļas, un pieredzējušais sportists brauc, strādājot nākotnei. “Ja ne sev, tad pēctečiem, kas būs pēc mums,” paskaidroja Dainis Dukurs. Viņš nešaubās, ka pēctecība Latvijas skeletonā būs arī pēc Dukuriem, un nākamā Latvijas braucēju paaudze zināšanas mantojumā noteikti saņems. Ar to pašu tehniku strādā arī juniori, kas savā līmenī ir guvuši labus panākumus. Pieredzējušie braucēji arī nopelna valsts atbalstu, lai treneri varētu strādāt ar junioriem. Pagaidām gan nav teikts, ka Dukuri pēdējās sacensības jau ir aizvadījuši. Siguldā decembrī ir solīts Pasaules kausa sezonas pirmais posms un tas varētu būt interesanti, pastāstīja Martina un Tomasa Dukuru tēvs. Pašlaik Siguldā Dukuri mēģina īstos variantus braukšanai aukstā laikā. Pieredzējušais treneris atzīst, ka metālu zinībās latvieši ir atpalikuši un citi tikuši tālāk. Ir arī ne mazums citu jomu, ko renes sportā ietekmē dažādas tehnoloģijas.

Arī starptautiskā plānā Dukuri ir nobrieduši nelielai revolūcijai, jo kopā ar pārstāvjiem no Austrijas un  Šveices ir opozīcijā šī brīža federācijas priekšsēdētājam. IBSF veidojas opozīcija pašreizējam federācijas prezidentam Ivo Ferāni. Dainis Dukurs sagaida, ka IBSF kongresā būs divi kandidāti, un Latvija atbalstīs pagaidām vārdā nenosauktu šveicieti, kas pārstāvēs opozīciju.

Saistītās tēmas: Dainis Dukursnākotnes plāniskeletons

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube