Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien ar balsu vairākumu nolēma virzīt izskatīšanai parlamenta sēdē likumprojektu par mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmes palielināšanu līdz 15%.

Šo likumprojektu atbalstīja Zaļo un zemnieku savienības, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK deputāti, kā arī opozīcijas pārstāve Inguna Sudraba (NSL). “Vienotības” pārstāvji balsojumā atturējās, bet “Saskaņa”, kā arī Mārtiņš Bondars (LRA) balsojumā nepiedalījās.

“Vienotība” plāno uz otro lasījumu iesniegt savus priekšlikumus par iespēju uzņēmumiem izvēlēties – maksāt 15% MUN vai arī pašlaik noteikto MUN likmi kopā ar minimālām sociālām iemaksām.

Saeima šo jautājumu varētu skatīt jau šonedēļ, bet 20.decembra ārkārtas sēdē par to varētu lemt galīgajā lasījumā.

Finanšu ministrijas izstrādātie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā paredz MUN likmi noteikt 15%, un sākot ar 2017.gadu 70,4% no MUN ieņēmumiem novirzīt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) kontā.

Savukārt sākot ar 2018.gada 1.janvāri sociālajās iemaksās paredzēts novirzīt 80% no MUN ieņēmumiem.

Ņemot vērā, ka ar Mikrouzņēmumu nodokļa likuma darbību paredzēts ierobežot, ieviešot jaunu regulējumu mazajiem uzņēmumiem, ar 1.janvāri nav lietderīgi uz pāris gadiem konceptuāli sarežģīt MUN maksāšanas modeli, jo nodokļa aprēķināšana no apgrozījuma ir visvienkāršākais nodokļa aprēķināšanas modelis un līdzšinējā kartība nodrošina sociālo iemaksu proporcionalitāti atkarība no darbinieka algas apmēra, norāda FM.

Saistītās tēmas: KomisijaLikumprojektsMUN

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube