Kontinentālā hokeja līga (KHL) realizējusi baumas, kas tika apspriestas jau iepriekš šonedēļ, un no ceturtdienas regulārā čempionāta mačos pagarinājums tiks izspēlēts “trīs pret trīs” formātā.

Formāts “trīs pret trīs” pagarinājumos no pērnās sezonas tiek aizvadīts Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kas spēli padarījis ļoti ātru, tomēr arī haotisku. Tāpat šādā formātā pagarinājums tika izspēlēts arī Pasaules kausā hokejā.

Maijā Starptautiskās ledus hokeja federācijas (IIHF) kongresā tika lemts, ka šāds formāts turpmāk tiks izspēlēts arī pasaules čempionātos augstākajās divīzijās vīriešiem, sievietēm un junioriem.

Tieši šis arī ir galvenais iemesls negaidītām izmaiņām formātā, jo tās aicinājusi ievest Krievijas Hokeja federācija, lai labāk čempionātam sagatavotos nacionālās valstsvienības spēlētāji. Šīs izmaiņas apstiprinājusi KHL Direktoru padome un būs spēkā arī Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) spēlēs.

Līdz šim pagarinājums KHL tika izspēlēts ar četriem laukuma spēlētājiem un vārtsargu katrā komandā.

Tikmēr KHL un klubi noraidījusi citu pēdējā brīža piedāvājumu pārnest spēlētāju pāreju termiņa beigas no 25.decembra uz 15.janvārī.

Tāpat lemts, ka pirms 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm būs 16 dienu pauze, lai Krievijas izlase varētu labāk sagatavoties četrgades nozīmīgākajam turnīram. Tā kā Latvijas izlase Olimpiādei nespēja kvalificēties, paredzams, ka Rīgas “Dinamo” komandas spēlētāji varētu vairāk nekā mēnesī būt bez spēļu prakses. Tomēr KHL ziņo, ka vienības, kuru nacionālās izlases nav kvalificējušās olimpiskajām spēlēm, aizvadīs pa dažām spēlēm savā starpā.

Vēl KHL ziņo, ka aizliedz savu klubu spēlētājiem piedalīsies citu līgu klubu treniņnometnēs. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad pagājušajā vasarā vārtsargs Ivans Naļimovs bez Vladivostokas “Admiral” atļaujas piedalījās Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Čikāgas “Blackhawks” treniņnometnē.

Kad līdz regulārā čempionāta beigām palikusi aptuveni trešdaļa no paredzētajām 60 spēlēm, KHL un Rietumu konferences līdere ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Sanktpēterburgas SKA, kas 39 mačos tikusi pie 98 punktiem.

Tikmēr Rīgas “Dinamo” ar 34 punktiem 39 mačos ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē, no pirmā astotnieka atpaliekot 26 punktus.

Rīgas “Dinamo” savā nākamajā spēlē pirmdien viesosies pie Novosibirskas “Sibirj” komandas. Šogad Latvijas vienībai mājas spēles vairs nav plānotas.

 


Foto: wikimedia

Saistītās tēmas: KHLPagarinājuma Formāts

youtube icon
Abonēt youtube