“Eiropas Savienība nevarēs ietekmēt starptautiskos politiskos procesus, līdz kamēr dalībvalstis nevienosies savā starpā par vienotām ārpolitikas prioritātēm,” ir pārliecināts Latvijas eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins (EP Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa, S&D).

Debašu laikā par EP Rezolūciju “Par kopējās ārpolitikas īstenošanu un drošību” Mamikins pauda: “Galvenais jautājums, uz kuru ir jāatrod atbilde – vai tiešām Eiropas Savienība vēlas kopēju aizsardzības un ārpolitiku? Šobrīd viss liecina par to, ka vairākumā gadījumu atbilde būtu “Nē!”. Dalībvalstis joprojām vēlas dzīvot katra savā pasaulītē, saglabājot suverenitāti. Taču sliktā ziņa minētajām valstīm ir, ka pasaule mainās un Eiropas ietekme mērķtiecīgi samazinās gan demogrāfisku, gan ekonomisku, gan drošības apstākļu ietekmē.”

Pēc eiroparlamentārieša domām, politiķiem un Eiropas iedzīvotājiem ir jāsaprot, ka Eiropa vairs nav pasaules centrs, kurš varētu diktēt pārējiem noteikumus, nosodīt vai ignorēt!

“Kā var runāt par kopēju ārpolitiku, ja mēs joprojām neesam izlēmuši – kādi ir mūsu mērķi un instrumenti?! Ļoti uzskatāms piemērs ir Sīrija. Eiropas Parlaments var apstiprināt neierobežotu skaitu rezolūciju, kurās nosodītu Krievija vai Asada režīmu, bet faktiski Eiropas Savienībai nav ne diplomātisku, ne militāru varas zobratu, ar kuriem varētu noregulēt konfliktu!” skaidroja Andrejs Mamikins.

Eiropas Parlamenta deputāts aicināja kolēģus pārvarēt politiskās nesaskaņas un vienoties par kopējiem ārpolitikas uzdevumiem un reāliem rīcības mehānismiem.

 


Foto: BNS

Saistītās tēmas: EiroparlamentārietisESMamikins

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube