Grāmatu izdevniecību skaits nākamgad Latvijā varētu nedaudz pieaugt, salīdzinot ar šo gadu, prognozēja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes locekle Renāte Punka.

“Ik pa laikam parādās kāda jauna izdevniecība, un mēs tiešām priecājamies par tiem, kas skatās, kā tirgū trūkst vai kuros segmentos ir iespējams konkurēt ar jau esošajiem izdevējiem,” teica Punka, piebilstot – jo lielāka ir dažādība, jo lielākas ir arī izvēlēs iespējas lasītājiem.

Tāpat Punka atzīmēja, ka pozitīvi vērtējama tādu dalībnieku ienākšana tirgū, kas grāmatas izdod plašākai auditorijai nevis ļoti šauram lokam. “Ja tas ir nopietni domājošs tirgus dalībnieks, kas izdod ne tikai savus vai savu senču memuārus ģimenes personiskai lietošanai, bet literatūru plašākai auditorijai, mēs priecājamies par šādiem cilvēkiem un to, ka viņi redz grāmatās potenciālu,” teica asociācijas valdes locekle.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija dibināta 1993.gadā. Pašlaik asociācijā apvienojušies 30 biedru – profesionāli izdevēji, kas laiž klajā nepilnu pusi no Latvijā izdoto grāmatu kopskaita un no gada kopējā grāmatu metiena.

 


Foto: pexels

Saistītās tēmas: GrāmatasgrāmatizdevējiIzdevniecība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube