Andis Anspoks savā Facebook profilā visai gari un plaši dalījās savās domās par pēdējo dienu notikumiem, kas valda ap tik saucami skandalozo lūsenes nošaušanu un dižošanos ar to.

Andis savas pārdomas sāk ar to, ka viņš uzsver to, ka ir mednieks un pats ar to visnotaļ lepojas. Tomēr, kā raksta pats, Latviju striecis kāds medību stāsts, kurā medniece mednieku portālā izvietojusi medību foto un īsu aprakstu par to. 

“Nevar saprast, kas tieši izraisīja šādu sašutumu – nomedīta lūsene, foto ar medījumu, sieviete medniece, vai tas, ka “mazie lūsēni nu pamesti likteņa varā”… Iespējams, kas cits. Pēdējā laikā sabiedrības komentāri ir naida pilni attiecībā uz visu. Pat to, ka kādam ir veselības problēmas un meklē iespējas cīnīties ar slimību!” raksta Andis.

Andis apgalvo, ka attiecībā uz medībām komentāri vienmēr bijuši naidīgi.

Jo cilvēks tālāks no dabas un meža, jo lielāks naids pret medniekiem. Acīmredzot, pie vainas nezināšana un pilsētas notrulināšanās. Arī acīmredzams zināšanu trūkums par procesiem dabā. Protams, “zaļais” un “vegāniskais” dzīvesveids šobrīd ir ļoooti populārs un tāpat kā platas bikses 90-ajos gados, pazudīs visai drīz…

Andi arī pārsteidz komentāri, kas teju vai aicināja mednieci publiski varot, nokaut viņas bērnus un vecākus. Un kopumā vispār spīdzināt visus medniekus. “Pat “skarbie rokeri” Dieva Suņi Brālība, ietērpušies ādas biksēs un vestēs, pozējot pie steiku platēm, aicināja medības aizliegt un medniekus sauca par deģenerātiem, bet daži “biedri” aicināja medniekus nogalināt… Skaudri!”

Andis raksta par medībām: “Medības bijušas vienmēr un vienmēr paliks! Ja šobrīd medībām nav tāda nozīme kāda bija tūkstošus un simtus gadu atpakaļ – iztikas nodrošināšana, tad šobrīd ir cita, un ne mazāk svarīga, nozīme. Vismaz man un medniekiem noteikti.

Medības nu ir ļoti stingri regulētas un attiecībā uz medījamiem dzīvniekiem valsts ar zinātniekiem nosaka medījamo dzīvnieku skaitu. Tāpat ir arī ar lūšiem un vilkiem. Lai saprastu, ka mednieki “nešauj visu pēc kārtas neierobežotos apjomos.” Viņš arī iesaka apmeklēt VDM mājaslapu www.vmd.gov.lv, kur pieejami arī visi uzskaitītie dzīvnieki.

Der zināt, ka medījamo dzīvnieku skaits ar katru gadu ne tikai nesamazinās, bet pat pieaug. Un ja arī samazinās (kā tas šobrīd notiek ar mežacūkām), tad tas nav vis mednieku, bet visuvarenās dabas pirksts – bargi apstākļi, slimības un citi faktori. Bez tam mednieki ir vienīgie sabiedrības pārstāvji, kas bargajās ziemās dzīvniekiem palīdz – baro un nodrošina ar citu nepieciešamo!

“Lai arī “žurnālisti” un mazās pilsētas meitenītes (Un skarbie Dieva Suņi) nu jau lej gaužas asaras par mazo lūsēnu nolemtību, tā nu nemaz nav.” Andis norāda, ka nu jau lūsēni ir pieauguši, apmācīti un zina ko mežā darīt un kā pareizi un efektīvi “MEDĪT”! Tāpat ir jāsaprot, ka arī lūsis medī un ēd “mazās nabaga stirniņas” (kā raksta pats Andis), zaķīšus, mājas aitiņas, utt…

Ir jāsaprot, ka mežā un dabā “mammītes un bērniņi” ir ļoti nosacīts jēdziens. Un Bembiju filmas neatbilst patiesībai nemaz. Meža cūkas mammas grūtos brīžos ēd savus mazuļus, stārķu pavasara racionā ir savi un citu dzīvo būtņu mazuļi, un vēl briesmīgāki “dabiskie apstākļi”. Tādējādi, lai cik arī salkani neizklausītos, bet nu jau lūšu bēbīši mammīti ir aizmirsuši un paši ēd citu lopiņu mammītes un bēbīšus…

Lai cik arī nebūtu “jocīgi”, bet mednieki nomedīto ēd un izmanto! Esmu dzīvē tikai vienu mednieku saticis, kurš gaļu neēd (veģetārietis), bet tas dēļ kaut kādām veselības likstām. Mednieki medī savam dzīvespriekam, pasakās medījumam un tam izrāda cieņu – arī apēdot! Un ne tikai mednieki! Radinieki, draugi un arī kolēģi (no kuriem esiet daļa arī šeit un šo lasa)! Medījumu desas, konservi un kūpinājumi darbā “izgaist” zibens ātrumā un, lai arī kāds izbrīnā iepleta sākotnēji acis par to, ka es “mierīgi varu nogalināt to stirniņu”, pēc apstiprinošā “jā!”, ieslidina stirniņas desu mutē un nošņapst vien! Tagad darbā un arī draugi regulāri pārjautā, kad nu būs vēl!

Pavisam nesen Latvijā plaši protestēja pret medniekiem, jo tie nepietiekami medī meža cūkas, kas visus Ērgļus uzraka, par to, ka mednieki nemedīja pietiekami bebrus un tie mežus pludināja, kā arī brieži un aļņi iznīcina eglīšu jaunaudzes un zemnieku graudaugiem nodara lielus postījumus! Sliktie mednieki nemedī….

Nu jau divus gadus Latvijā plosās Āfrikas cūku mēris… Tas dēļ tā, ka mednieki slikti un nemedīja cūkas pietiekami. Sliktie mednieki dzīvniekus savairoja, bet nemedīja un sargāja cūku mātes! Sliktie mednieki saudzēja cūku mammas, tādēļ bija tik daudz dzīvnieku… Šovasar Latvijā, ņemot vērā to, ka cūku stipri maz, plosījās vilki un aitkopji cēla trauksmi, ka vilki un lūši plosa ganāmpulkus. No medniekiem sāka prasīt kompensāciju, ka viņi slikti un maz medī dzīvniekus, kas nodara postu mūsu mierīgajai dzīvei. Pēc medņu un rubeņu medību aizliegumiem, to skaits sāka strauji samazināties. Un tam ir pamatojums, jo mednieki vairs neuzmanīja un nesargāja pavasara riestu vietas un šie putni vairs “nebija interesanti”.”

Pār medniekiem gāžas naida upes no cilvēkiem, kas “ir patiesi zaļi un dabai draudzīgi”… Un pēcāk, bāžot mutē mazos sprostos audzētu “mājas” cūku cīsiņu un kotletes, restorānā pasūtot austeres, irbītes, utt, tie pārmet medniekiem vēlmi dzīvot kaut nedaudz, bet patiesi saskaņā ar dabu…
Ciniski un divkosīgi! Un melīgi pašam sev…

Andis uzsver, ka nekad nevienu nav velējies piespiest medīt un saprast tos, kas medī, tomēr viņš ar šo ierakstu centies citiem likt padomāt par medību procesu un tā ietekmi uz dabu, dzīvnieku populāciju. Viņa mērķis ir likt cilvēkiem domāt, tā teikt “ārpus kastes”. Viņš arī uzsver, ka nevajag savu viedokli balstīt uz grāmatām par mīļiem, jaukiem zvēriņiem, PETA meliem un “pilsētas bruģos klīstošām baumām. 

Un viņš vēlreiz sev un citiem atgādina: “Es esmu mednieks un ar to lepojos! Priecīgus Saulgriežus un laimīgu 2017.”

Informācija: Andis Spoks “Facebook

Saistītās tēmas: lūsisMedībaspārdomas

Komentāri 2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
 • Patiesi saskaņā ar dabu, ha, labs, kurš ļāva medniekam izvēlēties vai dzivnieks dzīvos vai nē, daba? ilūzijās jūs visi dzīvojat(iedomājies kada būtu tev sajūta ja tu atrastos otrā pusē ierocim), tas jau pielīdzināms The Purge. Saprotu ka medīšāna ir sākusies pirms vairākiem tūkstošiem gadu, bet tāpēc lūdzu nevajag stagnēt un klausīties, ko paaudžu paaudzēs ir stāstījuši “vecie”, tas laiks jau ir pagājis un nāk pilnīgi cits laikmets (jaunie sapratīs, vecie nē) kur cilvēks redz sevi dzīvojam saskaņā gan ar zemi, gan ar visumu (pačekojiet Collective Evolution) nenodarot pāri nevienam. Nejauciet iekšā veģetāriešus un vegānus, nedaudz rasistiski sāk izklausīties, tie nav vienīgie cilvēki kuri aizstāv dzīvās radības, kuriem rūp vai šis dzivnieciņš ir nomiris dabīgā ceļā vai tomēr cilvēks ir pielicis savu pirkstu, ir liela atšķirība. Tā jau saka, daba bez cilvēka var izdzīvot, bet cilvēks nē. Par ziemu runājot, interesanti kā tad bija kad cilvēks nepalīdzēja meža iemītniekiem(vienalga cik sen tas bijis), vai tad visi atmira, cilvēks tikai pieradināja pie barības(domā loģiski). Nezinošākiem cilvēkiem par dabas procesiem ieteiktu noskatīties šo – https://www.youtube.com/watch?v=ysa5OBhXz-Q . Un par modes iziešanu, zaļajiem piederēs nākontne un ceru ka tieši medīšana izies(izmirs) no modes.

  P.S. ierocis ir pats debīlākais ko cilvēks ir izgudrojis.

  • Mārtiņš Šimis saka:

   Starp liberastu un normālu cilvēku ir viena jūtama atšķirība – liberastam lieli robi savās zināšanās netraucē atvērt muti, kamēr normāls cilvēks parasti tādā situācijā paklusē – protams, vēl tas mazais indikatoriņš – vārda “rasists” lietošana ne pa ķeksi – “veģetārietis” nav rase – rase – tā ir cilvēka ādas krāsa.

   Atgriežoties pie tēmas, nolaidies uz zemes un sāc domāt ar galvu. Interesanti, ko tu gribēji pateikt ar to viģiku, ko nebija pateicis šitentais mednieks? Jā, tieši tāds ir medību regulāciju mērķis – panākt vēlamo rezultātu – vienīgi vilka lomā ir cilvēks – lai to nesaprastu, jābūt mazam bērnam, vai ar attiecīgu intelektu apveltītam. Latvija tev te nav kaut kāds nacionālais parks, kur drīkst pieļaut ka cūkas un stirnas izrakņā laukus, bebri tos laukus nopludina un vilki, medot tos dzīvniekus, pie viena paķer līdzi kādu baru ar aitām un govīm. Cilvēka interesēm ir jābūt līdzsvarā ar dabu, šo līdzsvaru nodrošina mednieki. Apstrīdēt šo apgalvojumu tev nav tiesības, tu neesi ne zemkopis, ne lopkopis, līdz ar to tev par to visu ir nospļauties. Pietiek jau ka tev līdzīgi domājoši cilvēki vada latvijas valsts mežus – vectētiņš zināja stāstīt ka pirms kara mežsargi paši vērsās pie vietējajiem zemniekiem, lai tur un tur dodas patīrīt mežu malkai – jo meža mērķis bija – izaudzēt kokus, no kuriem sanāk labs kokmateriāls, un cilvēkiem arī labums – mūsdienās tikmēr tur ir pie šprices “dabas draugi”, kuriem ir divi grāvji – vispirms mežs ir mūžamežs, aizaudzis biezoknis, kurā pat vēja nogāztus vai nokaltušus kokus aiztikt nedrīkst – un pēc tam mežā iebrauc tehnika un uztaisa tur kailcirti, klaju laikumu, kurā vairs neaug nekas… Principā tava nostāja ir tieši tāda pati – sariebsim vispirms cilvēkiem, pēc tam dabai, galvenais ka modīgi. Nebaidies, pseidozaļajiem nākotne nepieder – pamazām cilvēki sāk saprast pseidozaļo liekulību – vai arī vienkārši pseidozaļie piebeidz to lauciņu, kurā viņi darbojas, un tad pārmetas uz nākamo.

   P.N. Starp to, vai kādu dzīvnieku nogalina cits dzīvnieks, vai cilvēks, ir bik atšķirība, jā – ja tev būtu jāmirst, un jāizvēlas starp to, vai tevi saplosītu vilki, vai arī tevi nošautu ar vienu vai diviem šāvieniem, ko tu izvēlētos? 🙂

youtube icon
Abonēt youtube