2016. gads Latvijā noslēdzās ar traģēdiju Dobelē – kādas sociālās mājas dzīvoklī tika atrasti trīs miruši cilvēki – abi vecāki un viņu 9 mēnešus vecais bērniņš, kas, izrādījās, miris bada nāvē. Tikpat šausminošs ir fakts, ka vairākas dienas šajā dzīvoklī kopā ar mirušajiem pavadīja ģimenes pārējie trīs bērniņi.

Vēlāk arī atklājas, ka mirusī sieviete gaidījusi vēl vienu mazuli. Turklāt dzīvi palikušie bērni, kam ir trīs, četri un pieci gadi, ar nopietnām veselības problēmām, kas radušās, ciešot badu, nogādāti slimnīcā. Kā vecāku nāves iespējamais iemesls tiek minēta narkotisko vielu pārdozēšana.

Latvijas sabiedrību tāpat šokē fakts – gandrīz nedēļu neviens nav dzirdējis pa dzīvokļa atvērto logu bērnu raudāšanu.  Kā tas iespējams mūsdienu sabiedrībā? Vai tiešām esam kļuvuši tik aizņemti  ar savām rūpēm, ka nedzirdam, neredzam un esam tik vienaldzīgi pret nelaimē nokļuvušiem līdzcilvēkiem?

Par traģisko gadījumu viedokli lūdzām Valsts policijas pārstāvim un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītājai, kura norāda – ja atbildīgie dienesti pildītu savus pienākumus pēc labākās sirdsapziņas, šāds gadījums visticamāk nebūtu noticis…

RītaKafija.lv tāpat atgādina – esi atbildīgs! Ja redzi, dzirdi, esi liecinieks kaut kam, kas tev šķiet nepareizi, nekavējoties ziņo par to!

 

Saistītās tēmas: DobeletraģēdijaVideo

Komentāri 2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube