Foto: Pixabay/Pezibear

Valsts policijas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās Saldus novadā, Jaunlutriņu pagastā. Kā zināms, pagājušā gada decembrī interneta vietnēs parādījās videomateriāls, kurā redzams, ka kāds raida šāvienus meža dzīvnieku virzienā no braucošas automašīnas.

Izmeklēšanā, kura notika ciešā sadarbībā ar prokuratūru, noskaidrots, ka 2023.gada 9.decembrī Saldus novadā, Jaunlutriņu pagastā medību kolektīvs medību laikā pārkāpa medību noteikumus. Vīrietis, būdams mednieku kolektīva dzinējs un piedaloties dzinēju medībās, konstatēja, ka no masta izskrēja ne mazāk kā astoņi staltbrieži, kuri virzījās uz autoceļu Ventspils – Kuldīga – Saldus pusi. Meža masīvā vīrietis ar līdzi paņemto, sev piederošo medību bisi iekāpa automašīnā, apsēžoties salonā aiz vadītāja. Pēc vīrieša norādes automašīnas vadītājs ar automašīnu uzsāka patvaļīgu staltbriežu vajāšanu, kas redzams arī videomateriālā.

Automašīnās aizmugurē sēdošais vīrietis caur atvērtu automašīnas durvju logu veica ne mazāk kā divus mērķtiecīgus šāvienus staltbriežu virzienā. Pēc šāvienu izdarīšanas staltbrieži mainīja skriešanas virzienu pāri autoceļam Ventspils – Kuldīga – Saldus.

Automašīnas vadītājs, savukārt, izmantojot viņa rīcībā esošo transportlīdzekli kā aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu un aizliegtu rīku medībās, uz autoceļa izdarīja mērķtiecīgu manevru vairāku staltbriežu virzienā, ar mērķi notriekt staltbriežus.

Lai gan dzīvnieku līķi netika atrasti, jo gaļa, visticamāk, sadalīta 9.decembra vakarā, tomēr Valsts meža dienests, izmantojot publiskā telpā esošo videomateriālu un veicot citas nepieciešamās darbības, pierādīja, ka nomedīti staltbrieža govs un staltbrieža teļš. Pēc Valsts meža dienesta veiktas pārbaudes un saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru kabineta 17.12.2013. noteikumiem Nr. 1482 “Medības reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpumu radīto zaudējumu un nelikumīgi iegūtās medību produkcijas vērtības atlīdzināšanas noteikumi” sastādīts nodarīto zaudējumu aprēķins, kas ir 11 160 eiro.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziedumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu uzsāktajā kriminālprocesā pret divām personām – automašīnas vadītāju un vīrieti, kurš raidīja šāvienus, un nodeva krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Abas personas iepriekš nav krimināli sodītas.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

Lasiet arī: Simonjana krīt histērijā Rietumvalstu izplatītā brīdinājuma dēļ par draudiem Maskavā

Lasiet arī: Aicina VDD vērtēt Daugavpils mēra izteikumus par Latvijas robežas stiprināšanu

Lasiet arī: Samanta Tīna izdod Marokā tapušu sajūtu video Spēka dziesmai

Lasiet arī: Dumpis: Nebūšu tas, kurš raudās, ka neredzu

Lasiet arī:  VIDEO | «Mudaks tu esi, Stasik!» – Pugačova atbild Krievijas aizstāvim Mihailovam

Lasiet arī: Meklē ilgtermiņa nomnieku Mežotnes pils kompleksam

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: dzinējiMedniekiSaldus novadsstaltbriežiVideo

youtube icon
Abonēt youtube