Itālijas vidieni trešdien stundas laikā satricinājušas trīs zemestrīces, nodarot nelielus postījumus kalnu ciemos, un to epicentrs atradies pagājušajā gadā postošajās zemestrīcēs cietušajā reģionā. Par upuriem netiek ziņots.

Pazemes grūdieni bija jūtami Lacio, Markes un Abruco reģionos, kā arī 100 kilometrus attālajā Romā. Epicentrs atradies deviņu kilometru dziļumā uz dienvidiem no augusta zemestrīcē nopostītās Amatričes pilsētiņas.

Pirmā 5,3 magnitūdu zemestrīce notikusi plkst.10.25, kurai pēc 50 minūtēm tajā pat apvidū sekojis 5,7 magnitūdu grūdiens un desmit minūtes vēlāk vēl viens 5,3 magnitūdu grūdiens.

Kā pavēstīja Civilās aizsardzības departamenta priekšnieks Fabricio Kurcio, jaunie pazemes grūdieni nodarījuši nelielus postījumus Amatričē un vēl vienā kalnu ciemā Akumoli.

Romā drošības apsvērumu dēļ apturēta metro kustība un evakuēta Itālijas Ārlietu ministrija un dažas skolas.

Zemestrīču skartajā reģionā un tā tuvumā arī evakuētas skolas, ja vien tās jau nebija slēgtas sniega dēļ.

Ārkārtas dienesti nosūtījuši helikopterus situācijas novērtēšanai.

Kalnos Itālijas vidienē pēdējās 36 stundās piedzīvota ļoti spēcīga snigšana, vietām uzsnidzis vairāk nekā metru dziļš sniegs, un saskaņā ar prognozēm kopējais sniega segas augstums dažviet var sasniegt divus vai pat trīs metrus.

Pēc pagājušā gada zemestrīcēm daudzi iedzīvotāji no reģiona evakuēti uz drošākām vietām.

Tikmēr Amatričes mērs Serdžio Piroci nolādējis pilsētiņas nelaimes. “Es nezinu, vai mēs neesam nodarījuši kaut ko sliktu. To mēs vaicājam kopš vakardienas. Mums ir divu metru sniegs un tagad vēl viena zemestrīce. Ko es varu teikt? Man nav vārdu.”

Augusta zemestrīcē Amatriče tika sagrauta un tur gāja bojā 295 cilvēki.

Itālijas centrālās daļas iedzīvotājiem vēl svaigā atmiņā ir 24.augusta 6,2 magnitūdu zemestrīce, kurā dzīvību zaudēja gandrīz 300 cilvēku. 30.oktobrī Umbrijas un Markes reģionu Itālijas vidienē satricināja 6,5 magnitūdu zemestrīce, atstājot bez pajumtes tūkstošiem cilvēku. Zemestrīce saudzēja cilvēku dzīvības, bet nodarīja plašus postījumus ēkām un infrastruktūrai.

 


Foto: Son of Groucho/Flickr/CC BY 2.0

Saistītās tēmas: ItālijaZemestrīce

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube