Pagājušais gads pasaules pētniekiem izrādījies īpaši ražīgs – no pētījumiem par gravitācijas viļņiem līdz dinozauru skaņām – pagājušajā gadā tika atklāts daudz par pasauli un visu par un ap to. Kāds izcils pētījums pierādīja, ka arī mūsos slēpjas kas pavisam jauns un un līdz šim neatklāts.

Pēc ziņojuma The Lancet Gastroenterology & Hepatology – ir redzams, ka zinātnieki oficiāli paziņo par jauna orgāna atklāšanu cilvēka ķermenī. Tas nozīmē, ka mūsu vēderā tagad ir kāds pavisam jauns orgāns, kas tik tikko ir klasificēts. Zināms kā apzarnis (skaidrojumā domāts kā “zarnas vidū”), šis orgāns nu ir atrodams mūsu gremošanas sistēmā.

Limerikas Universitātes komanda veica sarežģītas mikroskopu darbības, lai apstiprinātu, ka struktūras ir savstarpēji saistītas un ir daļa no vispārējās struktūras. Liela daļa pētījumu tika veikti pacientiem, kuriem veica operācijas, lai atbrīvotos no lielākās resnās zarnas daļas.

Medicīnas studentiem par šo jauno orgānu tika sākts mācīt jau kopš 2012. gada, un tagad šis orgāns ir pievienots slavenās Grejas Anatomijas mācību grāmatā un aprakstīts jaunā dokumentā. “Šajā dokumentā, kas ir ticis pārbaudīts un novērtēts, tagad ir minēts par jaunu orgānu mūsu ķermenī, par ko nevienam no mums līdz šim nebija ne jausmas,” par atklājumu saka Limerikas Universitātes operāciju profesors un pētījuma koordinators Kalvins Kofijs.

Tomēr, lai arī cik lieliskas nebūtu ziņas par šo jauno atklājumu, medicīnas eksperti pagaidām neko nenojauš par apzarņa funkcijām. Šī orgāna tuvums zarnai var vien dot pētniekiem mājienu, taču galīgie secinājumi vēl netiek izpausti.

Mēs esam izveidojuši anatomiju un struktūru. Nākamais solis ir apzināt šī orgāna funkcijas,” piebilst Kofijs. “Ja tu atrodi funkciju un vari noteikt pataloģiskās funkcijas, tad uzreiz sāk rasties slimība. Saliekot šīs visas īpašības kopā, izveidojas vesela zinātne… pilnīgi jauna zinātnes joma.”


Avots: IFLScience

Saistītās tēmas: AtklātsCilvēksOrgānsPētījumi

youtube icon
Abonēt youtube