Bojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu “Hotel Rigopiano” Itālijas vidienē, ir pieaudzis līdz 29 cilvēkiem, ceturtdienas naktī paziņoja ugunsdzēsības dienests.

Trešdien bija ziņots par 24 bojāgājušajiem un pieciem pazudušiem viesnīcas viesiem un darbiniekiem, bet glābēji arī visus pazudušos vēlāk atrada mirušus.

Glābēji, trešdien turpinot attīrīt sniegu un meklēt pazudušos cilvēkus, vienlaikus pieminēja sešus kolēģus, kas otrdien gāja bojā avārijas dienestu helikoptera avārijā aptuveni 100 kilometrus tālāk, glābjot ievainotu slēpotāju.

Avārijā dzīvību zaudēja divi piloti, trīs apkalpes locekļi un slēpotājs. Divi no glābējiem līdz pirmdienai strādāja pie lavīnā apraktās viesnīcas atrakšanas.

Pēc 18.janvārī notikušās lavīnas ir izglābti 11 cilvēki, tai skaitā četri bērni viesnīcā un divi cilvēki ārpus tās. Pēdējais izdzīvojušais tika atrasts sestdien.

Lavīna skāra viesnīcu brīdī, kad viesi grasījās doties prom, tomēr to nevarēja izdarīt, jo nebija ieradusies sniega tīrīšanas mašīna.

Itālijas vidienē 18.janvārī četru stundu laikā notika četras zemestrīces. Zemestrīces bija jūtamas Lacio, Markes un Abruco reģionos, kā arī 100 kilometrus attālajā Romā. Epicentrs atradās deviņu kilometru dziļumā uz dienvidiem no Amatričes pilsētiņas.

Itālijas premjerministrs Paolo Džentiloni trešdien informēs parlamentu par pēdējās nedēļās notikušajām dabas katastrofām un avārijas dienestu darbu šajos apstākļos.

Neskaitot lavīnu, kas apraka viesnīcu, un helikoptera avāriju, zemestrīces un skarbie laikapstākļi Itālijā laupījuši dzīvību vēl vismaz pieciem cilvēkiem.

Itālijas prokuratūra izmeklē, vai no upuriem lavīnas nogruvumā bijis iespējams izvairīties, nodrošinot labāku risku novērtējumu.

Tomēr Džentiloni brīdināja nemeklēt grēkāžus, un parlamentā uzsvēra, ka pieliktas visas iespējamās pūles, lai glābēji piekļūtu viesnīcai.

“Mēs lepojamies ar avārijas dienestiem,” paziņoja premjerministrs.

Foto: REUTERS/Vigili del Fuoco

Saistītās tēmas: Itālijasniega lavīnaZemestrīce

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube