Baltais nams ceturtdien izteicis ideju par 20% nodokļa uzlikšanu precēm no Meksikas un šādā ceļā iegūto līdzekļu tērēšanu robežmūra būvniecībai, ar to izraisot Meksikas peso kursa kritumu un krīzes padziļināšanos kaimiņvalstu starpā.

ASV prezidents Donalds Tramps grib noteikt 20% nodokli importam no Meksikas, lai varētu samaksāt par robežmūra celtniecību, apliecināja Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers.

Tuvākas detaļas viņš neatklāja, tomēr viņa izteikumi sasaucas ar robežas sakārtošanas nodokļa ideju, ko ASV Kongresa Pārstāvju palāta jau šobrīd apsver nodokļu reformas ietvaros.

Nedaudz vēlāk Baltais nams paskaidroja, ka priekšlikuma izstrāde šobrīd atrodas sākuma stadijā.

Vaicāts, vai Tramps atbalsta robežas sakārtošanas nodokli, Baltā nama personāla vadītājs Reinss Prībuss sacīja, ka šāds nodoklis varētu būt “viens veids”, kā maksāt par robežmūri.

80% Meksikas eksporta ir uz Savienotajām Valstīm, turklāt puse tiešo ārvalstu investīciju Meksikā pēdējo 20 gadu laikā bijusi no ASV.

ASV ir 58,8 miljardu dolāru liels tirdzniecības deficīts ar Meksiku, liecina jaunākās ASV valdības aplēses. Meksika ir otrs lielākais ASV eksporta tirgus.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: MeksikaSienaTramps

youtube icon
Abonēt youtube