ASV prezidents Donalds Tramps maijā apmeklēs “lielā septiņnieka” (G7) samitu Itālijā, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.

Tā var būt Trampa pirmā vizīte Eiropā pēc 20.janvārī notikušās inaugurācijas prezidenta amatā.

Pēc telefonsarunas ar Itālijas premjerministru Paolo Džentiloni Baltais nams paziņoja, ka Tramps apmeklēs septiņu vadošo industrializēto valstu sanāksmi Sicīlijas reģiona Taorminas pilsētā.

Trampa ievēlēšana ir transatlantiskajās attiecībās radījusi plaisas, kādas nav pieredzētas kopš ASV prezidenta Džordža Buša jaunākā iebrukuma Irākā.

Daudzu Eiropas valstu valdības ir nobažījušās par Trampa acīmredzamo atbalstu nacionālistu un populistu kustībām Eiropā un baidās nonākt spīlēs starp naidīgām ASV un naidīgu Krieviju.

Tramps ir maz darījis šo bažu mazināšanai, tiekoties ar personībām, kas ir pret Eiropas Savienību (ES), un apšaubot NATO nozīmi.

Tramps telefonsarunā ar Džentiloni “vēlreiz apliecināja ASV uzticību NATO un uzsvēra, ka ir svarīgi, lai visas NATO valstis dalītos ar aizsardzības izdevumu monetāro slogu”, paziņoja Baltais nams.

Ir gaidāms, ka ASV viceprezidents Maiks Penss šomēnes apmeklēs drošības konferenci Minhenē, kā arī ES un NATO mītnes pilsētu Briseli, mēģinot mazināt bažas par jaunās ASV administrācijas nostāju.

 


Foto: flickr/Gage Skidmore

Saistītās tēmas: G7Lielais SeptiņnieksSamitsTramps

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube